karadenizli sanatçı

Gündem

Maalesef bu haber herkesi derinden yaraladı.. Ünlü sanatçımız maalesef hayatını kaybetti.. Haberi az önce doktorları duyurdu.

Karadeniz müziğinin usta sanatçısı Sait Uçar (60) hayatını kaybetti. Sait Uçar uzun süredir ka-nser tedavisi görüyordu. Sait Uçar’ın menajeri Naz Özcan vefat haberini “Sanat çınarımız canımız Sait Uçar’ı kaybettik” ifadeleriyle duyurdu. Trabzonspor Kulübü de resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sait Uçar’ın vefatından duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Karadeniz ozanı kemençe sanatçısı Sait Uçar, ka-nser nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Sait Uçar’ın vefatını duyuran menajeri Naz Özcan açıklamasında “Sanat çınarımız canımız Sait Uçar’ı kaybettik. Mekânı cennet olsun. Allah bizlere ve sevenleri sabır versin” dedi.
TRABZONSPOR’DAN SAİT UÇAR PAYLAŞIMI

Trabzonspor Kulübü de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Karadeniz ezgileriyle dertlendi, derdini anlattı; neşelendi, neşesini paylaştı. Bu dünyadan bir #SaitUçar geçti” ifadelerini kullandı.
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ise paylaşımında “Karadeniz’in yanık sesi bölgemizin ve sanat camiasının sevilen ismi değerli dostumuz Sait Uçar beyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

SAİT UÇAR KİMDİR?
Sait Uçar 3 Nisan 1962’de Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden olarak gösterilen Uçar onlarca esere imza attı.
İlk ve orta öğrenimini Hamsiköy’de tamamladıktan sonra Trabzon Ticaret Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Radyosu’nda başlayan müzik kariyerini Tütmezdi Bacaları isimli albümünü 1980 yılında çıkararak sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.