karnıbahar

Sağlık

Akne izleri c-ilde ve altındaki dokuya zarar verir. Vücut bu hasarı onarmaya çalışır ve kolajen üretir. Vücut çok az veya çok fazla kolajen üretirse, bir yara izi belirir. Kozmetik endüstrisi sivilce izleriyle sa-vaşmanın birçok yolunu buldu ancak, bunu yapmanın en kolay ve en doğal yolu sizin için önerdiğimiz bu yiyeceklerde bulunuyor. Besleyici ve dengeli bir diyetin, ışıltılı bir cil-din anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bunun için a-kne izlerini azaltmanıza ve sağlığınıza fayda sağlamanıza yardımcı olacak bazı lezzetli yiyecekleri alışveriş listenize ekledik.

BAL KABAĞI
Neden işe yarıyor: Kabak harika bir niasin, folat, A ve B vitaminleri ve çinko kaynağıdır. Ne yapar: Niasin ve folat k-an dolaşımını artırır, hü-cre yenilenmesini iyileştirir ve si-vilce tedavisinde faydalıdır. Kabak çekirdeği, hormon seviyelerini ve yağ üretimini kontrol etmeye yardımcı olan ve ci-ldin iyileşmesine yardımcı olan çinko içerir. A vitamini sivilce izlerini en aza indirmeye yardımcı olur.

KALE BİTKİSİ
Neden işe yarıyor: Kale, C ve K vitaminleri açısından zengindir. İyi bir bakır ve demir kaynağıdır.

Ne yapar: Lahanadaki vitaminler, mineraller ve antioksidanlar hiperpigmentasyonu azaltır ve cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur. K vitamini, cildinizdeki koyu lekeleri azaltmaya çalışır. Demir, si-vilce izleri ve lekeler dahil olmak üzere yara izlerinin iyileşmesini hızlandırır.
LİMON Neden işe yarıyor: Limon suyu doğal bir gerginlik verir. Sarkan cildi sıkılaştırır ve lekelerle savaşır.

Ne yapar: Limon kabuğu, cildiniz üzerinde koruyucu ve antikarsinojenik etkilere sahip flavonoidler içerir. Güne limon suyuyla bir bardak ılık su içerek veya onu salata sosu olarak kullanmakla başlamak sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilir.

TATLI PATATES
Neden işe yarıyor: Tatlı patates, retinol ve beta-karoten içerir. Ne yapar: Vücudunuz beta-karoteni A vitaminine dönüştürür. Bu vitamin, genellikle serbest radikallerin neden olduğu renk değişikliği, ilti-haplanma ve tıkanmış gözeneklere karşı bir cilt bariyeri görevi görür. Retinol, hiperpigmentasyon, akne, ince çizgiler ve yara izine karşı savaşırken birçok güzellik ürününde önemli bir bileşendir. Pahalı kremler satın almak yerine, yemeklerinize tatlı patates ekleyerek orijinal retinol formunun tadını çıkarabilirsiniz.
KARNABAHAR

Neden işe yarıyor: Karnabahar, büyük bir C vitamini kaynağı ve histidin adı verilen güçlü bir amino asittir. Ne yapar: Histidin, cildinizi, mevcut koyu lekeleri daha da kötüleştirebilecek zararlı UV ışınlarından korur. C vitamini, serbest radikallerin neden olduğu herhangi bir hasara karşı savaşır, vücudunuzun demiri emmesine yardımcı olur, yaraları iyileştirir.

KİNOA Neden işe yarıyor: Kinoa, B3 vitamini içerir. Ne yapar: Niasinamid olarak da bilinen B3 Vitamini, a-kne, gül hastalığı ve hatta egzama nedeniyle tahriş olmuş ve iltihaplanmış cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Kinoada bulunan ekdisteroidler, akne nedeniyle ortaya çıkan izlerin giderilmesine yardımcı olur. Cildi onarır ve tahrişi en aza indirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.