keşke böyle olmasaydı

Hikaye

Karımı 1998’in sonbaharında kaybettim.. Yedi senelik evliliğimizin iki senesini ka-n-ser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik. Karım , her evlilik yıldönümümüzde ikimizin fotoğrafını çerçeveler, “Bunlar bizim hayatımızın gölgeleri” derdi.. “14 Mart1997/ Gözlerin bana başka birine dokunmuş gibi baktı Söylemene gerek yok, biliyorum…

” 2002’deyiz. Onu kaybedeli 4, al-da-talı 5 yıl oluyor. İçim a-cıyor şimdi. Çünkü kadınlar biliyor, hissediyor.. Sadece paylaşmak istedim. Sana boş gözlerle bakıp seni seviyorum diyenin sevgisinden şü-phe et. ! Çünkü; Aşk sessiz, Sevgi dilsizdir…!!! Fotoğraf: Bir adam anlatıyor ve bir avukat dinliyor: Karımı 1998’in sonbaharında kaybettim…… Yedi senelik evliliğimizin iki senesini ka-nser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik. Karım , her evlilik yıldönümümüzde ikimizin fotoğrafını çerçeveler, “Bunlar bizim hayatımızın gölgeleri” derdi..

Ö-ld-üğünde, yedi tane resmimiz vardı. 97’in bir gecesinde onu al-da-ttım. Oysa ona sürekli onu ne kadar çok sevdiğimi ve sonsuza kadar sadık kalacağımı söylerdim. Ölmeden iki hafta önce yine aynı şeyi tekrarladım. Tuhaf bir gülümsemeyle baktı bana ve sadece “Biliyorum” dedi. İzmir’e kar yağdığı gün, yani bir ay önce, evdeydim.

Fotoğraflarımıza bakıyordum yine… Her çerçevenin altında bir harf olduğunu ilk kez o gün fark ettim. A.R.K.A.S.I.N. Gerisi için yılları yetmemişti. Ama sanırım “Arkasına bak” yazmaya filan niyetlenmişti. Hemen çerçevelerin arkasına baktım. Hiçbir şey yoktu. Sonra birşey dürttü beni, hepsini teker teker söktüm.

İnanabiliyormusunuz, herbirinin arkasından bir mektup çıktı! Geçirdiğimiz her sene için sevgi dolu sözler yazmıştı. 1997’dekiresmimizin içinden çıkan zarf ise simsiyahtı. Ve içinden şu sözler çıktı:

“14 Mart1997/ Gözlerin bana başka birine dokunmuş gibi baktı Söylemene gerek yok, biliyorum…” 2002’deyiz. Onu kaybedeli 4, aldatalı 5 yıl oluyor. İçim acıyor şimdi. Çünkü kadınlar biliyor, hissediyor.. Sadece paylaşmak istedim. Sana boş gözlerle bakıp seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et. ! Çünkü;

Aşk sessiz, Sevgi dilsizdir…!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.