keyif zamanı

Hikaye

Erzurum’da bir adam dilenciye 5lira verir. dilenci sorar; -2sene önce 20₺verirdin, geçen sene 10₺verdin, şimdi ise 5₺verirsen. adam; -2sene önce evlendim. Geçen sene de çocuğum oldu.Bu yüzden böyle.
Dilenci cevabı yapıştırır;

Bahiremde benim paramınan ailen geçindirirsen! Doksanlı yaşlara yaklaşmış iki yaşlı kadın sohbet ediyorlarmış.

“Benim bey bu sıralarda kötü bir alışkanlık edindi. Tırnaklarını yemeye başladı. Ne yaptıysam vazgeçiremedim. Sinirlerimi bozuyor.” Diğer kadın ise cevaben: – “Haklısın benimki de bir ara başladı ama uyguladığım tedbirlerle tırnak yemesini engelledim.” der. – “Çok iyi! Ne yaptıysan bana da öğret lütfen.”

“Çok basit dişlerini sakladım. ”Adam, papağanını gümrükten kolay geçirebilmek için bir kutuya koymuş, üstüne de “kırılacak eşya” diye yazmıştı. Gümrük memuru yazıyı okuyunca, kutuyu şöyle bir silkelemeye başladı. Aynı anda içeriden papağanın bağırdığı duyuldu:

“Şangur şungur.. Şangur şungur.. ”Bir makine, bir elektrik, bir de bilgisayar mühendisi arabayla yola koyulmuşlar. Bir süre sonra araba arıza yapmış, kenara çekmişler. Makina mühendisi:

“Dur ben bi’ bakayım…” deyip kaputu açmış. Motor blokuna, şafta, diğer aksamlara bakıp bir şeyler yapmış, arabaya binmiş. Marşa basmış, araba çalışmamış.

Elektrik mühendisi: – “Dur bi’ de ben bakayım…”deyip kaputu açmış. Aküye bakmış, kabloları kontrol edip arabaya binmiş. Marşa basmış, araba çalışmamış. İkisininde kafası bilgisayar mühendisine doğru dönmüş.

Bilgisayar mühendisi: – “Eee… İnip tekrar mı binsek?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.