kim haklı

Gündem

Bodrum Mazı yangınında Berna Laçin-Gülben Ergen’in ‘Ebru Gündeş’ polemiği
BODRUM Mazı ya-ngınında son duruma i-lişkin sosyal medyadan paylaşım yapan oyuncu Berna Laçin’e şarkıcı Gülben Ergen’den çok konuşulacak bir yanıt geldi. Laçin’in, Ebru Gündeş’in y-angın esnasında “Roma’yı da y-akarım” şarkısını söylemesini eleştirmesine, Ergen’den eleştiri dolu bir cevap verdi.

MUĞLA BODRUM y-angını Mazı’yı da sardı ve diğer mahallere yayıldı. Türkiye’yi saran y-angınları 6’ncı günde de söndürme çalışmaları devam ediyor. Şu anada kadar 119 y-angın söndürülürken, 7 y-angın devam ediyor. Muğla’nın Bodrum ilçesinde Gökpınar, Yukarı ve Aşağı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde devam eden orman yan-gınlarını söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor. Bodrum’da süren y-angın esnasında Ebru Gündeş’in, konserinde “Ya-karım Roma’yı da y-akarım” şarkısını söylemesini eleştiren ünlü oyuncu Berna Laçin’e, şarkıcı Gülben Ergen’den çok konuşulacak bir t-epki geldi.
Laçin: ‘Ya-karım Roma’yı da y-akarım’ diye bütün beldeyi inletiyor

Türkiye’de günlerdir devam eden orman ya-ngınlarına dair paylaşım yapan Berna Laçin, “Yalıkavak’ta Ebru Gündeş programında ‘Y-akarım Roma’yı da y-akarım’ diye bütün beldeyi inletiyor, aynı dakikalarda Bodrum’un doğal kalmış tek koyu Mazı y-angından tahliye ediliyor. Distopik film olsa bu kadar olmaz!” i-fadelerini kullandı.
Türkiye’nin birçok bölgesinde ya-ngınlar devam ederken Berna Laçin, Bodrum’da sahne alan Ebru Gündeş’in “Yakarım Roma’yı” şarkısını okumasını eleştirdi. Gülben Ergen bu paylaşıma “Berna bu nasıl yorum… Repertuardan şarkı cımbızlamak, ülke ya-narken p-rovake etmek sana hiç yakışmadı” diye t-epki gösterdi.
“Repertuvardan şarkı cımbızlamak…”

“Berna bu nasıl bir yorum!” diyen Ergen, “O sahnede aylardır yaşam mücadelesi veren müzisyenler var. Sosyalleşmeyi, müziği, sanatı özlemiş insanlar var. Yasaklardan yeni çıkıldı. Repertuvardan şarkı cımbızlamak ve bu acıyla, ülke yanarken, hepimiz perişanken, provoke etmek sana hiç yakışmadı” ifadelerini kullandı.

“Repertuvardan şarkı cımbızlamak…” “Berna bu nasıl bir yorum!” diyen Ergen, “O sahnede aylardır yaşam mücadelesi veren müzisyenler var. Sosyalleşmeyi, müziği, sanatı özlemiş insanlar var. Yasaklardan yeni çıkıldı. Repertuvardan şarkı cımbızlamak ve bu acıyla, ülke yanarken, hepimiz perişanken, provoke etmek sana hiç yakışmadı” ifadelerini kullandı. Laçin: Hassasiyetime saygı beklemeyeyim en iyisi Bu sözlere yanıt veren Laçin, “Repertuvar seçimine şaşkınlığımla, müzisyenlerin para kazanması arasındaki bağlantıyı kuramasam da, geliri en az olan sahne sanatlarının bir mensubu olarak p-andemi mağduriyetini yeterince yakından biliyorum. Hassasiyetime saygı beklemeyeyim en iyisi, ben bakış açına saygı duymakla yetineyim” dedi.

Öte yandan Laçin, y-angın ile ilgili paylaşım yapmaya devam etti. Laçin sosyal medyadan yangın bölgelerinin ismini duyurarak yardım istedi.
Gülben Ergen de sosyal medya hesabını y-angının ilk gününden bu yana aktif kullananlardan…
Ergen kişisel Instagram hesabından sık sık Bodrum, Manavgat, Marmaris, Köyceğiz ve diğer yangınlar için destek paylaşımları yapıyor, bölgelerin ihtiyaç listelerini yayınlıyor ve son durumu paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.