Kırmızı ete büyük zam!

Gündem

Et ve Süt Kurumu açıkladı: Kırmızı ete büyük zam!  Et ve Süt Kurumu, vatandaşa ucuz kırmızı et sağlayan tek yer olurken, oradan da kötü haber geldi. Yeni fiyat listesine göre kırmızı ete yüzde 48 oranında zam yapıldı.

Pandemiyle birlikte Türk ekonomisi çok ciddi krizler yaşamaya başladı. Fiyatlar yıllık değil haftalık olarak artış gösterirken, enflasyon vatandaşın yakasını bir türlü bırakmıyor. Et ve Süt Kurumu, vatandaşa biraz olsun ucuz et sağlarken bugün ete yüzde 48 oranında zam geldi.

RAMAZAN AYINA GÜNLER KALA BÜYÜK ZAM

Ramazan ayına sayılı günler kala kırmızı et fiyatlarına gelen fahiş zam dar gelirli vatandaşı epey üzecek. Yaşanan derin ekonomik krizle birlikte vatandaş zaten etin tadını neredeyse unutmuştu. Et ve Süt Kurumu’nda ucuz et sırasına giren vatandaş, bir parça da olsa ucuza et alabiliyordu. Ama bugün gelen kötü haberle birlikte o ihtimal de giderek zorlaştı. Hele asgari ücretli bir aile için et tüketmek artık hayal oldu. Eski fiyat listesine göre, sığır kıyma kilosu 56 lira, kuşbaşı 62,50, biftek-rosto 79,50 lira, kontrfile 98 lira, pirzola 103 lira ve bonfile 154 liradan satılıyordu.

BONFİLE 101 LİRA, PİRZOLA 49, KIYMA 27 LİRA ZAMLANDI

Yeni gelen zamlarla birlikte kıymanın kilosu 83 lira, kuşbaşı 92 lira, biftek-rosto 117,50 lira, kontrfile 145 lira, pirzola 152 lira ve bonfile 228 lira oldu.

 

KAYNAK: Haberciniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.