kırmızı soğan

Gündem

Kırmızı soğandan bulaşan Salmonella virüsü yeniden p-atlak verdi. ABD’li uzmanlar, Meksika’dan ithal edilen soğanlarda virüs tespit edildiğini belirterek, soğanların çöpe atılmasını istedi. Bu çağrıya uyan ABD’liler, evlerindeki soğanları çöpe atmaya başladı.

Dünya koronavirüs salgını ile baş etmeye çalışırken, başka salgınlar da insan sağlığı te-h-dit etmeye devam ediyor. Kanada’da önceki yıl ciddi sorunlara yol açan Salmonella virüsü yeniden h-or-tladı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim insanları, Meksika’da getirilen soğanlarda virüs tespit edildiğini belirterek, soğanların çöpe atılmasını istedi.

37 EYALETE SIÇRADI
ABD’nin tam 37 eyaleti ‘Salmonella’ sa-lgınıyla savaşıyor. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) vatandaşlara ev ve iş yerlerindeki tüm soğanların atılması gerektiğini söyledi.

ÇÖPE ATMAYA BAŞLADILAR
CDC’nin yaptığı uyarıda “Meksika’nın Chihuahua kentinden ithal edilen kırmızı, beyaz ve sarı soğanları çöpe atın. Bu soğanlarla temas etmiş olabilecek tüm yüzeyleri yıkayın ve sterilize edin. Soğanlar 27 Ağustos’ta Meksika’dan ithal edildi ancak depoda üç aya kadar bekleme süresi var.

Bu nedenle bu soğanlar hala evlerde ve işyerlerinde olabilir.” ifadeleri kullanıldı. Bu çağrıya uyan çok sayıda kişi de yapılan uyarıya kulak vererek, evlerindeki soğanları çöpe attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.