kış için yardım

Gündem

Kış ayları için ihtiyaç sahibi hanelere yakacak yardımı yapılıyor. Destek uygulamalarına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık detaylı bilgi verdi.2.5 MİLYAR LİRA YARDIM Bakan Yanık yaptığı açıklamada yeni yılda sadece yakacak ve elektrik yardımları için ihtiyaç sahibi hanelere 2.5 milyar liralık kaynak ayrıldığını duyurdu.

KIŞ MEVSİMİ İÇİN DAHA ÇOK ÖZEN GÖSTERİLECEK Bakan Yanık ihtiyaç sahibi aileler için kış mevsimi boyunca daha özenli bir şekilde desteklerin sürdürüleceğini belirtti.

Bakan Yanık, yalnızca yakacak ve elektrik yardımlarıyla sınırlı kalınmayacağını ve sosyal devlet anlayışına uygun olarak pek çok alanda vatandaşa destek paketleri oluşturulduğunu belirtti.KÖMÜR DAĞITILACAK

Bakan Yanık, yakacak yardımıyla ilgili detaylı bilgileri paylaştı. İhtiyaç sahibi haneler için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu tarafından kömür sevkiyatı gerçekleştirilecek. Ve alınan kömürler ihtiyaç sahibi hanelere dağıtılacak. Dağıtım, kış mevsimi boyunca hanelerin tespit edilen ihtiyaç durumlarına göre ağırlıklar hesaplanarak yapılacak.


BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIYOR? Yeni yılın kış mevsimi için ayrılan yakacak yardımına ihtiyaç sahipleri e- Devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Ayrıca bakanlığın oluşturduğu diğer destek paketlerine de e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek.

Elektrik yardımı için diğer desteklerden farklı olarak PTT üzerinden başvuru alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.