kısa bir not yazdı

Gündem

4 yıldır atanamayan Murat öğretmen, 3 cümle notla ca-nına kıy-dı! Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki atanamayan öğretmen Murat Kaya, tabancayla i*tihar etti. Kaya’nın ailesine bıraktığı küçük not yürekleri burkarken sosyal medyada adına açılan hastag ise gündem oldu.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesin bağlı Bağlarbaşı Köyünde, rehberlik öğretmen adayı olduğu belirtilen Murat Kaya, tabancayla kafasına bir el ateş ederek yaşamına son verdi. Kaya’nın ö-lm-eden önce ailesine yazdığı 29 Ocak 2022 tarihli “Hayata veda ediyorum. Üniversitemi, askerliğimi, özel sektörde çalıştım ve okudum. Abimi ve annemi çok seviyorum. Babamı özledim” notu ailesi ve yakınlarını yasa bo-ğdu. 4 yıldan buyana atama beklediği belirtilen Murat Kaya’nın cenazesi, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’ndaki o-to-psinin ardından toprağa verildi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Atanamayan öğretmen Murat Kaya için twitterde MuratÖğretmenGittin adıyla açılan hastag, tt oldu.Yürek yakan paylaşımların yapıldığı hastagda, ölen gencin arkadaşı olduğunu belirten bir sosyal medya kullanıcısı,

“Aynı yurtta kaldık yıllarca, aynı masada yemek yedik. Görseniz öyle akıllı öyle terbiyeli bir insandı ki ah be kardeşim” şeklinde üzüntüsünü belirtti.

Abdulkadir Arslan adlı aynı kullanıcı bir başka mesajında ise ölen Murat Kaya için, “Ne kadar emek verdiğini, çalıştığını çabaladığını gözlerimle gördüm. Bizzat şahit oldum yoklukla mücadelesine. Allah rahmet eylesin seni bu raddeye getirenleri kahr-ı perişan eylesin inşallah” yazdı.

VEDA MEAJININ ALTINDA KPSS KİTABI
Murat Kaya’nın anne ve abisine duygularını, yaşamını yitirmiş olan babasına ise özlemini dile getirdiği duygu dolu notu yazdığı mesajının altında ise KPSS hazırlık test deneme kitabının olması dikkat çekti. Bazı atanamayan öğretmen sosyal medya kullanıcıları, tanıdıkları bu kitapla ilgili de vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.