kuvvetli geliyor

Gündem

Son dakika… Ege Bölgesi’ne uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 31 Mart hava durumu açıklaması geldi. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Kütahya çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan kıyı Ege’de de fırtına beklendiği belirtildi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa ve Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 18°C P-arçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu DENİZLİ °C, 22°C P-arçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu İZMİR °C, 21°C P-arçalı ve az bulutlu. zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 17°C P-arçalı ve az bulutlu SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğu ve kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ r-iski bulunmaktadır. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Marmara ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.