Listeye bakın paranızı alın

Gündem

Türkiye Ziraat Bankası tarafından resmi bir duyuru yapıldı. Banka yaptığı açıklamada listede ismi olan müşterilerinin hesaplarındaki paraları almaları gerektiğini aktardı. Aksi takdirde hesaplardaki paralar Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredilebilir. İşte tüm detaylar.

Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, zaman aşımına uğrayacak olan yatırım hesapları listesinde yer alan müşterilerin Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devir yapılmadan önce şubelere giderek paralarını almaları gerektiği aktarıldı.

Banka tarafından gerçekleştirilen duyurudan öne çıkan başlık ise şu şekilde: ”Listede belirtilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.

Ziraat Bankası’ndan Açıklama

Ziraat Bankası resmi web adresi üzerinden söz konusu olayla ilgili olarak açıklama yaptı. Banka şunları söyledi;

27 Şubat 2015 tarih ve 29280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinin 24. maddesinde “Yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve Yatırımcı Tazmin Merkezine (YTM) gelir kaydedilir” denilmektedir.

Zamanaşımına uğrayacak yatırım hesapları listesinde bilgileri yer alan müşterilerimizin YTM’ye devir yapılacak tarihten önce şubelerimize başvurmaları gerekmekte olup, listede belirtilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.

Kimliğinizle Şubeye Gitmelisiniz

Ziraat Bankasının yaptığı açıklamaya göre, 10 yıldan uzun bir süredir hesaplarındaki herhangi bir paraya dokunmayan veya işlem yapmayan kişilerin mutlaka paraları almaları gerektiği aktarıldı. Aksi takdirde paraların Yatırımcı Tazmin Merkezine devredileceği belirtildi.

Bankaya giderken mutlaka yanınızda kimliğinizi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde paranızı alabilmeniz mümkün değil. Bunların yanı sıra hesabını aktif olarak kullanan kişilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek yok. Çünkü 10 yıldır herhangi bir işlem yapmayan kullanıcıların, hesaplarındaki paralar alınacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.