mahallenin muhtarlarının fadimesi

Gündem

Mahallenin Muhtarları dizisinin Fadime’si Aydan Burhan son haliyle herkesi ş-ok etti. Bir döneme damgasını vuran atv’nin unutulmaz dizisi Mahallenin Muhtarları yıllar önce dönemin en çok izlenen ve sevilen dizilerin başında geliyordu.

Mahallenin Muhtarları dizisinin çekilmesinden yıllar sonra dizinin sevenleri dizi oyuncusunu merak edip araştırıyor. Mahallenin Muhtarları dizisinde Temel ile Fadime’nin aşkları diziye damga vurmuştu. Dizide Temel karakterini Erkan Can, Fadime’yi ise Aydan Burhan canlandırdı. Mahallenin Muhtarlarının Fadime’si Aydan Burhan’ın son halini görenler hayrete düştü.

Son döneme damga vuran reyting rekortmeni bir dizide oynayan oyuncuyu görenler ş-ok oldu. Ne yazık ki kendisi Mahallenin Muhtarları dizisinde yakaladığı popüleriteye bir daha ulaşamadı.
Peki yıllar onu nasıl değiştirdi? Bir zamanların fenomen dizisi Mahallenin Muhtarları’ndaki Fadime karakterine can veren Aydan Burhan ‘Kötü kadın’ olarak döndü.

90’lı yılların efsane dizisi Mahallenin Muhtarları dizisiyle hayatımıza giren Aydan Burhan’ın yıllar içindeki değişimi şaşırttı!

Aydan Burhan, 1 Kasım 1968 (51 yaşında) tarihinde Bursa’da doğmuştur. Bursa Belediye Konservatuarında yetişmiştir. Boyu 1.70 Kilo:68 Burç: Akrep Bursa Belediye Konservatuarında yetişmiştir.

Daha önceleri yoğunlukta sinema olmak üzere birkaç dizide de rol alan Aydan Burhan, ilk olarak 1992 – 1997 seneleri arasında çekilen ve o dönemin fenomen olan dizisi Mahallenin Muhtarları dizisinde rol aldığı Fadime karakteri ile tanındı.

Ardından 1997 yılında yapımcılığını kendisine ait olan ve Oğuz Yalçın’ın yönettiği Serdar Ortaç’ın jenerik müziğini hazırladığı “Yangın Ayşe” dizide oynadı fakat bu dizi beklenen reytingin altında olunca kısa sürede dizi bitirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.