Mansur yavas resmen açıkladı

Gündem

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, canlı yayınında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı’nın ‘cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna yanıt verdi.

Yavaş, ”Millet İttifakı’nın mutabık kaldığı bir konu sistem konusu. Diyolar ki biz yan yana gelelim bir model koyalım ortaya. Eğer bu olursa cumhurbaşkanını önemi kalmayacak. Cumhurbaşkanı isminin önemli olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

ADAYLIK AÇIKLAMASI

“Sayın genel başkanların (Kılıçdaroğlu ve Akşener) mutabık kaldığı bir konu var, bu sistem konusu. Başkanlık sisteminin işlemediğini iktidar da görüyor. Şimdi yeni bir sistem konuşuluyor. Bu sistemde Cumhurbaşkanlığı’ndaki ismin hiçbir önemi yok. Ben Cumhurbaşkanı isminin çok önemli olmadığını düşünüyorum. Sayın Genel Başkan beni parti içindeki bir sürü muhalefete rağmen aday yaptı. Gururum okşanıyor ama motivasyonum bozuluyor. Başkanlar net söylüyor, ‘Günü gelince Millet İttifakı olarak karar vereceğiz’ diyor. Benim tek odaklandığım Ankara’nın yüzde 100’ünü memnun etmeye çalışmak. Doğmadık bebeğe don biçmemek lazım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.