meteoroloji

Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul, Ankara, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Kocaeli, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Sinop, Çankırı, Kırıkkale, Zonguldak, Düzce, Bartın Kastamonu, Karabük, Bolu, Çorum, Amasya, Yozgat, Tokat, Samsun ve Sakarya’da cumartesi günü sağanak yağış uy-asında bulundu.

Meteoroloji gün verip u-yardı! İstanbul dahil 25 kente kuvvetli geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre,

Doğu Anadolu’nun doğusu ile zamanla ülkemizin kuzeybatısı ve Akdeniz’in iç kesimlerinin pa-rçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra Marmara’nın kuzey ve doğusu, Sinop dışında Batı Karadeniz bölge geneli, Orta ve Doğu Toroslar mevkii, Kütahya, Eskişehir, Çankırı ve Ankara’nın batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Cumartesi öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Çankırı çevrelerinde yer yer k-uvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA CUMARTESİ ÖĞLE SAATLERİNE DİKKAT

Meteoroloji tarafından İstanbul için yapılan uyarıda “Pa-rçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı” ifadeleri kullanıldı. Meteoroloji, Marmara Bölgesi için yağış uyarısında bulundu Meteoroloji’nin bölge bölge hava durumunda ise şöyle denildi: Marmara: Pa-rçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Cumartesi öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor .Ege: Pa-rçalı ve az bulutlu, zamanla Kuzey Ege’nin iç kes-imlerinin çok bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Cumartesi öğle saatlerinden sonra Güney Ege’de güney ve güneybatı yönlerden k-uvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Akdeniz: Pa-rçalı ve az bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra orta ve doğu Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu: Pa-rçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeybatısının yer yer çok bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Çankırı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Batı Karadeniz: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi öğle saatlerinden sonra Sinop dışında bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. geçeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.