Meteorolojiden

Gündem

Meteorolojiden 5 il amacıyla son dakika ikazsı: Sel, heyelan, dolu…
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden oluşturulan ikaz ile Orta ve Doğu Karadeniz illerinde kuvvetli yağış beklendiği dile getirildi. AFAD’dan 5 ilimiz amacıyla ikaz geldi. İşte detaylar…
eteoroloji ve AFAD’dan Trabzon, Rize ve Artvin, Ordu, Giresun amacıyla kuvvetli yağış ikazsı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden oluşturulan bildirimde vatandaşlar ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu, yağış hemen güçlü yel ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ikazldı.

SALI GÜNÜNE DİKKAT!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; 27.07.2021 Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Ordu ve Giresun ile Trabzon’un batısında çok güçlü ve kuvvetli (50-100 kg/m2), Trabzon’un doğusu ve Rize ile Artvin’in sahil kesimlerinde kuvvetli, yer yer aşırı (75-150 kg/m2) olacağı ön görü ediliyor.

Yağışların Çarşamba günü ilk saatlerde etkisini azaltması bekleniyor.
AFAD’DAN DA UYARI GELDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da Twitter’dan yaptığı paylaşımdaki açıklamasında şunları ifade etti

“27 Temmuz’da (Salı) sabah saatlerinden itibaren, Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Giresun’da kuvvetli yağış bekleniyor! Ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun.”

RİZE VE ARTVİN SEL FELAKETİ YAŞAMIŞTI

Geçtiğimiz zamanlarda yoğun yağış alan Rize ve Artvin’de dereler taşmış, heyelanlar ortaya gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Rize ve Artvin’de araştırmalarda bulunmak üzere bölgeye gitmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.