Milyonlarca çalışana müjde

Gündem

Milyonlarca çalışana müjde geldi! 780 TL zam yapıldı..! Türkiye’de ortalama 50 bin kişinin beklediği zam haberleri için görüşme haftası yarın başlayacak. Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulan yeni teklif kapsamında muhtar maaşlarına zam yapılması öngörülüyor.

Türkiye’de ortalama 50 bin kişinin beklediği zam haberleri için görüşme haftası yarın başlayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulan yeni teklif kapsamında muhtar maaşlarına zam yapılması öngörülüyor.

780 TL ZAM YAPILACAK

Söz mevzusu teklifin bu hafta TBMM’de ele alınacak ve görüşülecek. Meclis Genel kurulu ağırlıklı olarak iktisat mevzusunda toplanacak ve hem muhtar maaşlarını faizsiz konut şirketlerinin tasfiyesine yönelik mağduriyetlerinin görüşüleceği aktarıldı. Bu öneri kapsamında muhtar maaşları asgari ücret seviyesine çıkarılacağı benzer biçimde bu doğrultuda 50 binden fazla muhtarın maaşına 780 TL zam yapılacak.

50 BİNDEN FAZLA KİŞİ YARARLANACAK

Yeni düzenlemeyle faizsiz konut satışı yapan bazı şirketlerin tasfiyesiyle oluşan mağduriyetler giderilecek. O şirketlerde paraları bulunan yaklaşık 50 bin kişiye iki seçenek sunulacak. Alacaklılar, isterlerse faaliyetine geçindiren firmalara hakları korunarak geçebilecek. Sistemde kalmak istemeyenlere ise TMSF tarafınca paraları geri ödenecek.

VERGİ KANUNUNA HÜKÜM EKLENECEK

Konu ile ilgili olarak teklifle beraber Vergi Usul Kanunu’ndaki kaçakçılık suçuna faal pişmanlık hükmünün de ekleneceği bildirildi. Ayrıca finans sektöründe kurumlar vergisi yüzde 25 olarak uygulanacağı şeklinde hususi sıhhat kuruluşunda hekimlik yapanlar, özgür meslek hasılatı ile vergilendirileceği paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.