misafir

Hikaye

Bir çiftin evine yatılı konuk oldum. Yatma saati geldi ve bana odamı gösterdiler. Buda kızımızın odası dediler. Gece oldu, beni bir merak sardı. Odaya baktım kızının odasının ışıgı açıktı Anahtar giriş bölümünden göz attım ne göreyim. işte ayrıntılar..

Bir gece bir evde konuk kalmam gerekti. Önemli bir görev nedeniyle bir yere giderken yolda kaldım bir ev sığınmak zorunda kaldıktan sonra yaşadıklarıma bir anlam veremedim. Anlam veremediğim hadise gece yarısı yaşandı ve sabah olunca her şeyi öğrendim.

Kapıyı güler yüzlü yaşlı bir çift açana kadar kapıyı çaldım. Sonra kapı açılınca olayı anlattım Sabah olup yardım çağırana kadar evlerinde kalmamda ısrar ettiler. Kızımızın odasına girme. dediler. Bunun biraz garip olduğunu düşündüm ama ev benim değildi bu yüzden ricalarına saygı duydum.

Gece yarısı 3 te gözlerimi açtım ve banyoya doğru ilerledim Meraklıydım, bu yüzden kızın odasının kapısının anahtar anahtar deliğinden odaya baktım. Duvara doğru ufak bir kızın sandalyede oturduğunu gördüm. Cezalı olduğunu düşündüm ve rahatsız etmek istemedim.

Banyoya gidip tekrar odaya geri döndüm. Birkaç saat sonra 4:30 seviyesi çok susadım. Su alabilmek amacıyla odamdan çıktım ve mutfağa yöneldim. Kızın odasından geçerken tekrar merakıma yenilip anahtar deliğinden baktım. Tek gördüğüm kırmızıydı. .

İçim içimi kemirdi, ne oluyordu bu tür Sabah uyandığımda aşağı inip ihtiyar çifte evlerinde kalmama izin verdikleri amacıyla teşekkür ettim. Bana baktılar dikkatli gözle, bende onlara. Bana mühim olmadığını söyleyip gecemin nasıl geçtiğini sordular.

Ne boyası ? diye sordular. Kızları ile alakalı özel bir şey olup olmadığını sordum. Birkaç sene evvelce ö-l…düğünü ve tek kırmızı bir gözünün olduğunu söylediler. O an anladım ki gördüğüm kırmızılık kızın bana anahtar deliğinden geri bakan kırmızı gözünden diğer bir şey değildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.