müjde indirimler

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla, AK Partili belediyeler de su abonelerinden alınan KDV oranında indirime gitti. AK Partili belediyelerde su fiyatlarındaki KDV de yüzde 1’i indirildi.

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarına seslnmiş ve “AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar” demişti.

Erdoğan’ın “AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar” sözlerinin ardından, AK Partili belediyelerden peş peşe ‘indirim’ açıklamaları gelmeye başladı.

GAZİANTEP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, indirim haberini duyurdu. Şahin, ”Gaziantep Büyükşehir olarak mesken, iş yeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere tüm abone türlerinde su faturalarındaki KDV oranını, yüzde 8’den yüzde 1’e indirme kararı aldık. Böylece içme suyunda toplam yüzde 10 indirim faturalara yansıyacak.” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın talimatıyla 14 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su fiyatlarında Katma Değer Vergisi’ni (KDV) yüzde 1’e indirmişti.
14 Şubat’tan geçerli olmak üzere mesken, iş yeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere bütün abone türlerinde yeni fiyat uygulanmaya başlamıştı.

BURSA Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, vergi indirimi uygulamasına yönelik kararı sosyal medya hesabından duyurmuştu.
Aktaş, “Su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e indirdik. Bursa’mıza hayırlı olsun.” ifadesini kullanmıştı. KONYA’DA YÜZDE 7 İNDİRİM DE BAŞKAN’DAN Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın su tarifelerinde indirim yapılması talimatı üzerine yüzde 7 KDV indirimine ilave olarak Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde su tarifelerinde yüzde 7 daha indirim kararı aldıklarını söyledi. Başkan Altay, böylece Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla su fiyatlarında yüzde 14’lük indirim yaptıklarını ifade etti.

AKSARAY Aksaray Belediyesi su ücretindeki KDV oranında indirim yaptı. Yüzde 8 olan oranı 1’e indirdi. Belediye Başkanı Enver Dinçer, gıda fiyatlarında KDV indirimi kararının ardından belediye olarak kendilerinin de su abonelerinden alınan KDV oranında yüzde 7 indirim yaptıklarını ve mesken, iş yeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere bütün abone türlerine yeni fiyatlandırmanın uygulanmaya başladığını açıkladı.

BİNGÖL Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan da su abonelerinden alınan KDV oranında yüzde 7 indirim yaptıklarını açıkladı.
Başkan Arıkan yaptığı açıklamasında, enflasyonla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan karar doğrultusunda yerel yönetimler olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirtti. Başkan Arıkan, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı karar ile içme suyu tüketim bedeli üzerindeki KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e indiriyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

KIRIKKALE Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da su aboneliğine yönelik yapılan vergi indirimi kararını sosyal medya hesabından duyurdu. Saygılı yaptığı paylaşımda, “Enflasyonla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı KDV indirimini şebeke suyumuzda da uyguluyoruz. Su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e indirdik. Kırıkkale’mize hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

NİĞDE Niğde Belediyesi de su faturalarındaki yüzde 8’lik KDV oranını yüzde 1’e indirdi.
Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde Belediyesi olarak halkımızın temel ihtiyaç kalemlerinden birisi olan su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e indirdik. Ekonomik anlamda vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Niğde Belediyesi olarak her alanda üstümüze düşeni yapmaya hazırız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

ELAZIĞ Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sosyal medya üzerinden kent genelinde su fiyatlarındaki KDV’yi yüzde 8’den yüzde 1’e indirdiklerini açıkladı. Başkan Şerifoğulları sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı karar ile enflasyonla mücadele kapsamında Elazığ Belediyesi olarak su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e indirdik şehrimize hayırlı olsun” dedi.

SİVAS Sivas Belediyesi enflasyonla mücadeleye destek verme adına harekete geçmişti. Yapılan açıklamada; içme suyu kullanım bedelinde ve belediye iştiraki olan Özbelsan şirketince üretilen unlu mamullerde yüzde 8 olan KDV’nin yüzde 1’e çekildiği duyurulmuştu.
Belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada; “Enflasyonla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımızın açıkladığı KDV indirimi kararının ardından içme suyu kullanım bedelinde ve Özbelsan unlu mamullerimizde yüzde 8 olan KDV’yi yüzde 1’eindirdik” denilmişti.

İBB’NİN ZAM TEKLİFİ REDDEDİLDİ Bir çok belediye suda KDV oranlarını yüzde 8’den 1’e indirdiklerini duyurmaya başlarken İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimi suya yüzde 90 ile yüzde 175’lere varan zam teklifi için olağanüstü toplanmıştı. Zam teklifi AK Parti’nin oylarıyla reddedilmişti.
BELEDİYE MECLİSLERİ BELİRLİYOR Büyükşehir statüsündeki yerlerde su ücretlerini büyükşehir belediye meclisleri, diğer illerde ve ilçelerinde ise her belediye su fiyatını kendisi belirliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.