nişan yüzüğü

İlginç & Yaşam

Kanada’nın Alberta şehrinde yaşayan 84 yaşındaki Mary, seneler önce kaybettiği eşi Norman’ın ona vermiş olduğu nişan yüzüğünü 13 yıl önce tarlada ot yolarken kaybetmiş. Gelini, kayınvalidesinin kayıp nişan yüzüğü hikayesini iyi biliyordu! Çift 1952 yılında evlenmiş ve yüzüğü eşi Norman ona 1951 yılında vermişti.

Mary’nin gelini Colleen Daley tarlada havuç toplarken birden bir havucun üzerindeki yüzüğü gördü. Aradan geçen onca seneden sonra müthiş bir şey yaşandı ve Mary’nin oğlu ve gelini tarafından aynı tarlada bulundu. Hem de bir havucun üzerinde! Mary’nin eşi Norman beş yıl önce h-ayatını kaybettiği için bu hikayeden hiç haberi olamamış.

Kendisi başından geçenleri şöyle anlattı. “Bakınca havucun içinde mükemmel bir biçimde büyüdüğünü görebiliyorsunuz. Görüntüsü bir hayli tuhaftı. Ya anneanneme veya kayınvalideme ait olduğunu biliyordum çünkü bu çiftlikte başka hiç kadın yaşamamıştı. Eşime yüzüğü hatırlayıp hatırlamadığını sordum, o da annesinin seneler önce bu tarlada kaybettiği nişan yüzüğünü hatırladı.” Mary için 60 sene boyunca biriktirilen güzel anıları hatırlatacak muhteşem bir eşya geri dönmüş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.