oğlu hiç farketmemişti

Gündem

Oğlunun gitarına g-i-zli k-amera koydu! Gördüklerine inanamadı… Oğlu odasında öyle bir şey yaptı ki.. Annesi ne yapacağını şaşırdı..

Antalya’da oğlunun hareketlerinden şüphelenen anne M.M. (45), gitar içine yerleştirdiği g-i-zli k-amerayla Y.M.’nin (18) u-y-uşturucu kullandığını tespit etti. Oğluna ark-adaş gibi yaklaşarak u-y-uşturucudan kurtulmasını sağlayan M.M., ailelere ‘En ufak değişiklikleri bile önemseyin’ uyarısı yaptı. Antalya’da yaşayan iş insanı M.M., 4 ay önce oğlu Y.M.’nin hem agresifleştiğini hem de içine k-apandığını fark etti. Günün büyük bir bölümünü u-y-uyarak geçiren oğlu ile konuşmak isteyen M.M., tatmin edici cevaplar alamayınca ilginç bir yönteme başvurdu.

GİTAR İÇİNE G-İ-ZLİ K-AMERA KOYDU
Oğlunun gitarına g-i-zli k-amera yerleştiren M.M., böylece 18 yaşındaki Y.M.’nin u-y-uşturucu kullandığını tespit etti. Oğlunun itirazlarına k-arşın görüntüleri izleten M.M., çözüm için uzmanlara başvurdu. Uzmanların tavsiyesiyle oğlunu bulunduğu ortamlardan uzaklaştıran anne M.M., oğlunun artık u-y-uşturucu kullanmadığını söyledi.

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNDE BAŞLAMIŞ
Y.M.’nin, yakın ark-adaşının doğum günü partisine gittiğinde, ark-adaşlarının ‘Bak çok güzel bir sigara’ diyerek birk-aç defa u-y-uşturucu verdiğini anlatan M.M. “Oğlum o günden sonra g-i-zli g-i-zli u-y-uşturucu maddeden alıp o-d-asında içmeye başlamış. 4 ay boyunca içmiş. Fark ettim ama konduramadım. Sonrasında o-d-asındaki gitarın içine yerleştirdiğim k-ameradan tespit ettim. Çok üzüldüm ama hemen o ortamdan uzaklaştırdım. Zaten oğlumla ark-adaş gibiyim. Ona yanlış yaptığını anlattım. Kurtardım” diye konuştu.

‘TEN RENKLERİ SARARIYOR’
Özellikle ergenlikte çocuklara dikk-at edilmesi gerektiğini belirten M.M., u-y-uşturucu madde kullananların ten renginin sarardığını, fiziksel değişimler yaşadığı ve sürekli u-y-uduklarını söyledi. Bu durumda ailelerin şüphelenmeleri gerektiğini ifade eden M.M. “Aileler çocuklarıyla ark-adaş olsun. Ben kurtarabildim. Ama ona farklı yaklaşsaydım, belki daha çok içine k-apanacaktı” dedi.
‘ŞİMDİLERDE AKLIMA BİLE GELMİYOR’

Y.M. de erkenden u-y-uşturucudan uzaklaştığı için şanslı olduğunu söyledi. U-y-uşturucu madde bağımlılığının başladığını ve krizler geçirdiğini belirten Y.M. “İstediğim an u-y-uşturucuya ulaşabiliyordum. Sonra annem durumu fark etmiş. Gitarımın içine k-amera yerleştirmiş ve beni sürekli izlemiş. Buna çok şaşırdım. Şimdilerde aklıma bile gelmiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.