Okullar Açılmadan

Gündem

Okullar Açılmadan İlkokul – Ortaokul – Lise – Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı! Başvurular Başladı
Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir uzaktan eğitimle devam eden öğrenciler nihayet yüz yüze eğitimle okullarına dönüyor! Okullar açılmadan ilkokul, ortaokul, lise üniversite nakit yardım.

Aşılamada kat edilen mesafe ve hızla düşen vaka sayıları sonrası 2021-2022 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitim modeliyle gerçekleşecek. Şimdiden tüm hazırlıklar yapıldı. Milyonlarca anaokulu, ilk ve ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi sıralara dönüş yapacak. Devlet, yeni eğitim öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim – öğretim yardımı da yapıyor! Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim öğretim masraflarına nakit para yardımı ve eşya desteği sağlanacak. Okullar açılmadan siz de başvuru yapabilirsiniz! Devletten öğrencilere 850 TL eğitim öğretim yardımı! Tüm detayları sizler için hazırladık…

Milyonlarca öğrenciye okullar açılmadan önce büyük müjde geldi! Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir devam eden uzaktan eğitim modeli artık yerini yüz yüze eğitime bırakıyor. Böylece öğrenciler artık okullarda, sıralarına oturabilecek. Şimdi büyük bir heyecanla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlaması bekleniyor. Veliler ve öğrenciler bir yandan da okullar açılmadan kırtasiye ve giyim gibi eksiklerini gidermeyi planlıyorlar.

Bu noktada Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere destek imkanları sunuluyor. Nakit para yardımından kırtasiye yardımına, okul üniforması yardımından ekipman desteğine kadar pek çok kalemde sosyal yardımlar hayata geçiriliyor. Devlet, 2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze yapılmasından önce okul alışverişi yapacak durumu olmayan öğrencilere destek sağlıyor. Başvurular başladı! Peki okul öncesi yardım için başvuru nasıl yapılır? Okullar açılmadan milyonlarca öğrenciye eğitim yardımı başvuruları başladı mı? Başvuru ekranı!

Okullar resmen açılıyor. Koronavirüs pandemisinde ülkemizde düşen vaka sayıları ve aşılamada hızla alınan mesafe sonrasında yeni eğitim öğretim yılının hem MEB hem de YÖK tarafından uzaktan değil yüz yüze eğitimle geçirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu süreçte milyonlarca öğrenci de okullara kalıcı olarak dönmenin heyecanını yaşıyor. Şimdiden okul öncesi eksiklerin giderilmesi için alışverişler başladı. Öğrenciler kırtasiye masrafları, okul üniformaları vb. eksikleri için alışveriş yapıyor. Veliler de bu dönemde çocukları için en iyisini isteyip alışveriş için harcamalara başladılar.

Maddi açıdan durumu olmayan ailelerin okula giden çocukları için destek Devletten geliyor. Devlet, her öğrenci için okul öncesi alışveriş desteği sunuyor. 2021 yılında 850 TL olarak sunulacak destekten milyonlarca öğrenci yararlanabilecek.

Okul Alışverişi için Destek Nasıl Alınır?

-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
-KYK Burs ve Kredi Desteği,
-Vakıflar ve Derneklerin bursları,
-Ticaret kuruluşları tarafından verilen kurslar,
-İş adamları ve holdingler tarafından verilen burslar ile okul alışverişi yapamayacak derecede maddi durumu güçsüz olan ailelerin çocuklarına destek sunulmaktadır.

Devlet, başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarıyla okula gidecek öğrenciye eğitim desteği sunmaktadır. Valilikler, Kaymakamlıklar ve bunların ilgili birimleri, 7/24 sosyal yardım taleplerini toplamakta ve sonuçlandırmaktadır.

2021 Okul Yardımı Ne Kadar?2021 yılı için okul yardımı ödemeleri 850 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Sosyal Ekonomik Destek olarak sunulan okul yardımı, 1 yıl boyunca her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi aile ve öğrenciye sunulmaktadır. Bu ödemeler yalnızca eğitim harcamaları için kullanılabilmekte ve gerekli incelemeler yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir