patates suyu

Sağlık

Patates suyu bu hastalığa karşı tam bir panzehir gibi.. Ayrıntılar Haberin Detayındadır… PATATES SUYU BU HASTALIĞA KARŞI TAM BİR P-NZ-HİR GİBİ
Daha önce de bahsettiğimiz gibi patates suyu insan sağlığı için birçok fayda içeriyor. Çiğ patates suyunun bu faydalarından en iyi şekilde yararlanmak içinse onu aç karnına içmeniz gerektiği söyleniyor.

Çiğ patates suyunun en önemli faydalarını şöyle saymak mümkün: Antienflamatuar özelliğiyle ilt-ih–aplanmayı yok ederek eklemlerdeki a-ğrıyı azaltıyor Güçlü antienflamatuar bileşiklere sahip olan patates suyu özellikle bel, sırt ve eklem a-ğ-rılarının giderilmesinde oldukça başarılı. İ-lti-hap ve şişkinlikle mücadele eden çiğ patates suyu a-ğ-rıları da şıp diye geçiriyor.

Kabızlık, şişkinlik, mide yanmasına iyi geliyor Sindirim sisteminin sağlıklı işleyişine destek olan patates suyu hazımsızlığa çare oluyor, asitli yiyeceklerin yol açtığı reflü ş-kayetlerine iyi geliyor. Gastrit, mide gazı ve mide ülserine doğal bir i-l-aç olarak kullanılan patates suyu aynı zamanda kronik kabızlık ya da ishal durumları yaşayanların da b-ğırsak düzenini yeniden sağlıyor.

Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor Çiğ patates suyunun içindeki antioksidanlar karaciğerin ve safranın temizlenmesine; karac-ğer, kalın ba-ğırsak ve böbreklerdeki atıklardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca idrar yolunda ve böbreklerde taş oluşumunu da önlüyor.

Yüksek tansiyonu dengeliyor
Önemli oranda potasyum içeren çiğ patates suyu bu sayede yüksek tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor ve kalbin sağlıklı çalışmasına yardım ederek kalp hastalıkları r-iskinin azalmasını sağlıyor.

Gut hastalığına iyi geliyor
Kandaki ürik asit düzeyinin olması gerekenin çok üstüne çıkması sebebiyle oluşan gut hastalığı için de birebir patates suyu. Zira her gün iki bardak çiğ patates suyunun eklemlerde biriken ürik asit kristallerinden kurtulmanızı sağladığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.