sabah önerisi

Sağlık

Göbek Yağı Nasıl Eritilir? Göbek yağı eritmek pek kolay bir iş değildir. Ancak korkulması gereken bir durumda değildir doğru yöntemlerle karın yağlarından kurtulabilirsiniz. Sizler için bu yöntemleri aşağıda sıraladık eğer sizde bu yöntemlere uyarsanız en yakın zamanda sonuçlarını almaya başlayacaksınız. Hadi gelin hep birlikte bu yöntemleri inceleyelim. Mutlaka Her Gün 2 Litre Su İçin Aslında bu sayı kişiden kişiye değişmektedir kimisi kilolu kimisi de zayıf olan insanların su ihtiyacı farklı olmaktadır ama ortalama bir insanın bir günde içmesi gereken su miktarı 2 litredir. Suyun en büyük faydası vücutta metabolizmayı arttırarak ve to-ksinleri vücuttan atarak organlarımızın daha sağlıklı çalışmasına yardımcı oluyor olmasıdır. Şunu da mutlak suretle unutmayın ki su içmek için susamayı beklemeyin fırsat buldukça su tüketin. Bu size göbek yağı eritmek için yardımcı olacaktır.

Yağ Yakımı İçin Sağlıklı Yağlarla Beslenin Bilinenin aksine bazı yağlar vücudumuza iyi gelmektedir. Dikkatli alındığında, yaşamsal aktivitelerinizin sağlıklı bir şekilde çalışmasına, bazı vitaminlerin vücutta kullanılmasında ve bazı hayati derecedeki organlarımızın sağlıklı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı yağ asitlerinin metabolizmayı koruduğunu ve karın bölgesinde önceden birikmiş yağların giderilmesi için ihtiyaç duyulan yeni yağlar olarak kullanılmasına neden olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. C Vitaminini Antrenman Öncesi Tüketin Gribal en-fek-siyonlara karşı vücudumuzu koruyan C vitamini ba-ğı-şıklığımızın direncini arttırmaktadır. Aynı zamanda spordan önce kullanılması sayesinde vücutta protein değerlerinin artmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede yağ depolarının yakımın da bizlere yardımcı olmaktadır yağ yakım gücünü hızlandıracaktır bu sayede karın yağlarından hızlıca kurtulmamıza yardımcı olmaktadır. Kardiyoyu Azaltın Ağırlık Antrenmanlarını Arttırın Halk arasında yanlış bilinen bir bilgide kardiyonun yağ yakımını arttırdığıdır

. Bu çok yanlış bilinen bilgi yüzünden zayıflamak isteyenler ya spor salonlarında yada dışarda kilometrelerce koşmak zorunda kalmışlardır. Kardiyo egzersizleri tabi ki sağlık için çok önemlidir ancak karın bölgesi yağlarının eritilmesi için en doğru spor antrenmanı a-ğırlık antrenmanlarıdır. Ağırlık antrenmanları ile vücuttaki yağlar daha hızlı ve kolay bir şekilde vücuttan atılabilmektedir. Zayıflama veriminizi daha da yükseklere çıkarmaktadır. Pek kolay bir antrenman şekli olmasa bile bizi sonuca daha hızlı götüreceği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bazı karın hareketleri ve a-ğırlık çalışmaları şunlardır; plank, v up, sit-up, russian twist, exercise ball pull-in, mountain climber.

Proteini Bol Beslenin Protein, karbonhidratlar ve yağ vücudumuzun ihtiyaç duyduğu üç en önemli besindirler. Proteinler, hücrelerimizin yapıtaşı ve k-as hü-crelerimizin oluşumunda yoğun olarak kullanılan besindir. Bu sebeplerden ötürü proteinsiz beslenmek hiçte sağlıklı olmayan bir yöntemdir. Protein aldığımız zaman vücudumuzda bir tokluk hissi belirir bu yüzden yağ değeri az olmasına rağmen verdiği tokluk hissi sayesinde kilo vermemize çok büyük yardımı olmaktadır. proteinli yiyecekler tüketerek daha hızlı zayıflayabiliriz bunun için her gün ve düzenli aralıklarla protein tüketilmelidir. Karın bölgesi yağlarımızın daha hızlı erimesi için bazı kürler de kullanabiliriz. Şimdi bu kürlere birkaö örnek verelim.

Yulaf Ezmesi Sabah kahvaltısında ister yoğurt ile ister süt ile karıştırarak ve doğal şeker barındıran meyveler ilave ederek günlük şeker ihtiyacı karşılanabilir. Yoğurt Kürü Gece uyumadan 2-3 saat önce bir kase yoğurdun içine bir çay kaşığı pul biber ve birkaç damla limon sıkılarak tüketilirse karın yağlarının yakılmasına yardımcı olabilir. Maden Suyu ve Yoğurt Kürü 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 şişe maden suyu, yarım limon suyu, 1 çay kaşığı zencefil, bir kabın içinde karıştırın. Ve bir hafta boyunca hazırlanan bu kürü kahvaltıdan önce tüketin. Elma Sirkesi Mevsim yeşilliklerinin olduğu salataya biraz zeytinyağı ve 2 çorba kaşığı elma sirkesi ilave ederek tüketin. Böylelikle hem sağlıklı bir öğün hem de sirkenin yağ yakma özelliği ile göbek yağı eritmek için büyük bir adım atmış olursunuz. Bu hazırlanan kürlerle bel ve karın bölgesinde oluşan yağlardan kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Karın yağlarınızdan kurtulmak için kesinlikle bu tariflere uyunuz ve sakın zayıflamayacağınızı düşünmeyin unutmayın ki inanmak başarmanın yarısıdır. Kaynak: healthline / webmd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.