sanat camiası büyük üzüntü içinde

Gündem Magazin

Ünlü rapçi Beta’nın ölüm haberi herkesi şoke etti. Gelen son dakika haberine göre Beta lakaplı rapçi Berk Bayındır bir rezidansın sekizinci katından düşerek yaşamını yitirdi. Rapçinin sevenleri “Beta neden ö-ld-ü?” sorusuna yanıt aramaya başladı.

Görgü şa-hidi ise muhabirlere k-an d-onduran detayları anlattı. Son dakika gelen haber, müzik dünyasını ş-ok etti. Ünlü rapçi Beta Berk Bayındır hayatını kaybetti. A-cı haberi kendisi gibi rapçi olan Server Uraz sosyal medya hesabından verdi. Ünlü rapçi ve fenomen Beta neden ve nasıl ö-ldü? Berk Bayındır’ın ö-lü-müyle ilgili soruşturma başlatıldı. Beta lakabıyla tanınan Berk Bayındır, yaşadığı rezidansın sekizinci katından düşerek yaşamını yitirdi. Beta Berk Bayındır’ın arkadaşı sosyal medya hesabından “Canım kardeşim Beta Berk Bayındır’ı bu sabah kaybettik. İçimiz yanıyor, bu süreçte bizlere ve ailesine anlayış gösterip aramazsanız sevinirim.

Onu son kez uğurlamak isteyenler için cenaze bilgileri belli olduğunda bilgilendireceğim” ifadelerini kullandı. BETA’NIN BABASI: DÜN BERABER YEMEK YEDİK
Oğlunun ö-lü-m haberini alınca olay yerine koşan a-cılı baba Nezih Bayındır ise, “Oğlum Berk Bayındır ‘Beta’ olarak tanınıyordu kendi piyasasında. 31 yaşında gencecik bir fidan bu şekilde. Yalnız yaşıyordu, kız arkadaşı iki gün önce yanına gelmişti. Dün biz ailecek beraberdik. Yemek yedik. İyiydi” dedi. ‘PENCEREDEN ÇARPA ÇARPA AŞAĞI DÜŞMÜŞ’
Olayla ilgili konuşan mahalle esnaflarından Ali Öndin, “Kız arkadaşıyla mı sorunu vardı, ailesiyle mi vardı, tam olarak bilmiyorum ama yukarıdan 8’inci kattan düşmüş. Kendisi pencerelere çarpa çarpa aşağı düşmüş. 30-35 yaşlarındaydı.

Ben önce sesi duydum. Bir ses oldu sonra buraya geldiğimde üç dört kişi daha vardı. Ambulans geldi. Polise de ben haber verdim. Ama çoktan ö-l-m-üş-tü. Yanında zaten iki üç kişi vardı. Binanın güvenlik görevlileri de geldi. Yerde yatıyordu, hiç hareket yoktu. O bayan, arkadaşıymış zaten. Sağlıkçılar geldi sonrasında. Baktılar ama ö-l-m-üştü” dedi. Büyük bir şok yaşayan rapçi Berk Bayındır’ın kız arkadaşı Simla Ener ise ilk olarak, “Bir şey söylemek istemiyorum. Söylemek istemiyorum. Sizinle bunu paylaşmak istemiyorum” diye konuştu. Beta’nın ö-l-ü-müne dair bilinenler ise şöyle: Sabah saat 08.00 sıralarında Gültepe Talatpaşa Caddesi üzerinde bulunan lüks rezidansta olan ünlü rapçi Berk Bayındır, rezidansın 8. katındaki dairesinin camından bilinmeyen bir nedenle düşerek hayatını kaybetti.

Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine hemen polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Bayındır’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri olay yerine güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. Olay yeri inceleme ekiplerinin ve savcının incelemelerinin ardından genç rapçinin c-n-azesi, Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Olay sırasında evde bulunan genç rapçinin kız arkadaşı Simla E. de ifadesi alınmak üzere Gültepe Karakolu’na götürüldü. KIZ ARKADAŞI: “EN SON DÜŞERKEN GÖRDÜM”

Simla E., 3-4 gündür birlikte kaldıklarını söyleyerek Berk Bayındır’ın sabah uyandıklarında olağan dışı hareketlerde bulunduğunu, balkona çıktığını söyledi. Kısa süre sonra Berk Bayındır’ın balkon demirlerinden sarkarken gördüğünü söyleyen Simla E., arkasından koştuğunu ancak, düşerken gördüğünü söyledi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. BAĞIRARAK AŞAĞI DÜŞTÜ”
Mahalle esnafı Hasan Bayram, bir ses duyduklarını ve dışarıya çıktıklarını belirterek “Bir adam bağırarak aşağıya düşüyordu. Pat diye bir ses geldi, adam yerde yatıyordu” dedi.

Berk Bayındır’ın geçtiğimiz yıl ağustos ayında trafik ka-zası geçirdiği ve bir süre hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. (İHA/DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.