sanatçıya vefasızlık

Gündem

Trabzonlu ünlü sanatçı Sait Uçar’ın cenazesinde tabutun konulduğu inşaat malzemesinden yapılan sehpa tepki çekti.

Sanatçının sevenleri ve dostları sosyal medyada tepkilerini paylaşırken Organizatör Necati Selvitop, “Oraya katılanlar tabuta utanmadan nasıl baktınız? Koca kemençeyi tahta sehpa üzerine koydunuz.” dedi. Sanatçının bir seveni ise “Yakışmadı beyler” paylaşımında bulundu.

Karadeniz müziğinin tanınan isimlerinden Trabzonlu sanatçı Sait Uçar yakalandığı k-anser nedeniyle tedavi gördüğü İstanbul’daki hastanede hayatını kaybetti. Uçar’ın ce-nazesi memleketi Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hamsiköy Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

TA-BU-TUN KONULDUĞU SEHPA TEPKİ ÇEKTİ
Sait Uçar’ın Maçka ilçesindeki cenaze töreni sırasında tabutun konulduğu inşaat malzemesinden yapılan sehpa tepki çekti. Derme çatma tahtaların üzerine tabutun konulduğunu belirten sanatçının sevenleri ve dostları sosyal medyada tepkilerini paylaştı.

“UTANÇ MANZARASI”
Organizatör Necati Selvitop, “Covid-19 temaslısıyım, karantinada olduğum için cenazeye gidemedim. 42 yıllık sanatçı, kemençenin üstadı, Karadeniz’in duayenini inşaattan çıkma tahta ahşap sehpanın üzerinde mezara gönderdiler. Oraya katılanlar tabuta utanmadan nasıl baktınız? Koca kemençeyi tahta sehpa üzerine koydunuz. C-enazeye gidenler beni arayıp bu utanç manzarasını anlattı. Sait Uçar öksüz şekilde son yolculuğuna uğurlandı. Bunu hazmedemiyorum. Birilerinin çıkıp ailesinden özür dilemesi lazım” paylaşımında bulundu.

“YAKIŞMADI BEYLER”
Sanatçının seveni Aydın Saral ise ‘Yakışmadı beyler’ başlığı ile yaptığı paylaşımda, “Garip ve yetim gitti Sait Uçar. Naaşını inşaat malzemeleri üzerinde kıldırdınız. Kimse de imamın elinden mikrofonu alıp iki kelime demedi” ifadelerine yer verdi.

“ÇOK AYIP”
Sanatçının paylaşım yapan diğer sevenleri de “40 yıllık sanat hayatına 400 eser sığdıran Uçar’ın c-enazesi derme çatma inşaat tahtalarının üzerine bırakılarak kılındı. Ce-naze için düzgün bir zemin hazırlığı yapılamadı. Çok ayıp” paylaşımlarına yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.