Sarımsağı bu şekilde asla yemeyin >

Sağlık

Doğal ant-ib-iyotik olarak bilinen sarımsak geçmiş çağlardan bu yana sağlığa olan faydalarıyla bilinen ve sık kullanılan bitkilerin başında gelir. Sarımsağa sakın bunu yapmayın.. Ayrıntılar diğer sayfada haberimiz detayındadır. Sarımsağa sakın bunu yapmayın! Doğal a-nt-ibiyotik bakteri yuvasına dönüşür Doğal antib-iyo-tik olarak bilinen sarımsak geçmiş çağlardan bu yana sağlığa olan faydalarıyla bilinen ve sık kullanılan bitkilerin başında gelir.

Ancak sarımsağı yanlış şekilde muhafaza ederseniz doğal a-n-ti-biyotik anında zehre dönüşmeye başlıyor.
Hatta sadece sarımsak değil, sarımsak gibi başka besinler de buzdolabında muhafaza edilmeye başlandığında tüm vitaminini kaybederek faydasız hale gelebilir.
SARIMSAK Anti-bakteriyel etkiye sahip sarımsak sadece 2 gün boyunca buzdolabında kaldığında bakteri üretir.

Sarımsak, domates, patates, kahve ve bal gibi hayatımızın tam içinde olan ve sıklıkla tükettiğimiz besinlerle ilgili fark etmeden büyük yanlışlar yapıyoruz. Sarımsağa sakın bunu yapmayın! Doğal ant-ib-iyotik bakteri yuvasına dönüşür Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak geçmiş çağlardan bu yana sağlığa olan faydalarıyla bilinen ve sık kullanılan bitkilerin başında gelir.

Ancak sarımsağı yanlış şekilde muhafaza ederseniz doğal an-tibi-yot-ik anında ze-hre dönüşmeye başlıyor. Hatta sadece sarımsak değil, sarımsak gibi başka besinler de buzdolabında muhafaza edilmeye başlandığında tüm vitaminini kaybederek faydasız hale gelebilir. Okuyunca çok şaşıracağınız buzdolabına girince hastalıklara neden olan besinler…Sarımsak, domates, patates, kahve ve bal gibi hayatımızın tam içinde olan ve sıklıkla tükettiğimiz besinlerle ilgili fark etmeden büyük yanlışlar yapıyoruz. Yanlış şekilde muhafaza ettiğimiz vitamin ve mineral dolu besinler tüm faydasını kaybederek sağlıksız hatta hastalıklara davetiye çıkaran yiyeceklere dönüşüyor. İşte asla buzdolabında saklamamanız gereken besinler…

TATLILAR
Bal, reçel ve çikolata gibi tatlı besinler buzdolabında organik özelliklerini yitirerek tatlarının yanı sıra reçel ve balın akışkanlığı da bozulur.

SARIMSAK
An-tibakt-eriyel etkiye sahip sarımsak sadece 2 gün boyunca buzdolabında kaldığında bakteri üretir. PATATES
Emilimi yüksek bir besin olan patates durduğu ortamın kokusu ile tadı değişir. Buzdolabında bir günde fazla kalan patates bozulur fakat görüntüsü aynı kaldığında fark edemeyiz. Ancak pişirilen patates bağırsak hastalıklarının yaşanmasına sebebiyet verebilir. KAHVE

Buzdolabının soğuk ve nemi kahvenin hem lezzetini hem de görüntüsünü bozar. DOMATES
Yıllardır herkesin yanlış bildiği bilgilerden biri domatesin bozulmaması için buzdolabına konulması gerektiğidir. Aslında domates buzdolabına konulunca organik yapısı soğuk havadan dolayı bozulur. Kabukları kırışan domates bakteri oluşturmaya başlar ve tüketilen bu domatesler sindirim hastalıklarına neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.