Şart yok başvuran herkese

Gündem

Sosyal Yardımlarda Çocuk Refahı Konferansı’nda konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, vatandaşlarımızın faydasına olacak yeni bir projeyi bildirdi. e-Devlet’e bir yeni hizmetin daha eklendiğini duyuran Yanık, ”Bugün itibari ile Türkiye vizyonuna ideal olarak sosyal yardım müracaatlarını e-Devlet’ten almaya başlıyoruz.

Diğer kurumlardan ihtiyaç duymadan telefonlarınız üzerinden de gerekli belgeleri ögrenebilir ve talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan da konuyla alakalı şu açıklama yapıldı: “Bugün itibarıyla sosyal yardım müracaatlarını e-Devlet kapısı üzerinden almaya başlıyoruz.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız bundan sonra değişik kurumlardan belge toplamadan, e-Devlet üzerinden, direk müracaat yapabilecek.” Koronavirüs salgını nedeniyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gereksinim sahibi vatandaşlara 1100 TL yardım parası verecek. Pandemi müracaat neticesi e-devlet üzerinden sorgulanacak. Peki Pandemi destek müracaatı nasıl yapılır?

1100 TL pandemi sosyal yardım müracaatı sorgula… Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik alanda sıkıntılar yaşam sürdüren şahıslara her ay Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan 1.000 TL destek ödemesi gerçekleştiriliyor ve bireylerin ekonomik yüklerini hafifletmek amaçlanıyor. AK Parti genel başkanı Erdoğan ödeneğin 1000 TL’den 1100 TL’ye çıkartıldığını açıkladı.

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için; TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre; 0- Piyasatesi 2-Salı 4-Çarşamba 6-Perşembe 8- Cuma günlerinde müracaatlarınızı yapabilirsiniz. Gün farketmeksizin başvuru kurallarını karşılayan herkes talepte bulunabilir.

Hastalık Devlet katkı Faz-3 talepleri, e-Devlet aracılığıyla “T.C. Kimlik sayınızın bitiş rakamına istinaden ödenme aşamasına geçilecektir. Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir. Değerlendirmeler, şahıs bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.