sayın bakan açıklama yaptı

Gündem

Son dakika Büyükşehrimizde Çok büyük depprem! Halk sokağa koştu! İşte gelen ilk görüntüler.. Deprem çevre illerde de hissedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu.

Son dakika: Van’ın Tuşba ilçesinde. 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen sarsıntıyla ilgili Sa-ğlık Bakanı Fahrettin Koca. Olumsuz bir çağrının yapılmadığını ifade etmiştir. “Şu anki bilgilere göre c-an kaybı veya yaralı yoktur. Ekiplerimiz olası gelişmelere karşı sahada görev başındadır” ifadelerine yer vermiştir.

Van’ın Tuşba ilçesinde. Saat 21.35’te. 5.0 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşmiştir. 18.89 kilometre derinlikte meydana gelen depremle birlikte ayrıca e-ndişe yaşayan çok sayıda kişi evlerinden çıkmışlardır.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ
Deprem, çevre il ayrıca ilçelerden de hissedilmiştir. Van’da muhtarlarla irtabata geçen ekipler. Herhangi bir olumsuz yaşanmadığı bilgisine ulaştılar. Ancak, depremin merkez üssü Tuşba ilçesinin kırsal Ermişler Mahallesine bir ekip sevk edildiği ifade edilmiştir.

“OLUMSUZ BİR DURUM VE HASAR YOK”
Deprem sonrası konuşan. Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman. “Olumsuz bir durum yok. Hasar yok” açıklamalarında bulunmuştur.

BAKAN KOCA: CAN KAYBI VEYA YARALI YOKTUR
S-ağlık Bakanı Fahrettin Koca ise: “Saat 21.35’te. Van Tuşba’da meydana gelen. 5.0 ş-iddetindeki depremde. İl Ambulans Servisi Başhekimliğimize herhangi bir olumsuz çağrı ayrıca yardım talebi gelmemiştir. Şu anki bilgilere göre: C-an kaybı ayrıca y-aralı yoktur. Ekiplerimiz olası gelişmelere karşı sahada görev başındadır.” İfadelerine yer vermiştir.

VALİLİK: ALLAH BETERİNDEN KORUSUN
Yaşanan depremin ardından Van Valiliği. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Valilik’ten yapılan açıklamada: “Merkez üssü Tuşba ilçemiz olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.” ifadelerine yer verilmiştir.

AFAD’TAN AÇIKLAMA
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AFAD. “Gelişmeleri takip ediyoruz” açıklamasında bulundu. AFAD’ın paylaşımında şu ifadelere yer verildi: “Van’ın Tuşba ilçesinde. Saat 21.35’te 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.