sebebi merak ediliyordu

Magazin

Yüzlerce filmde başrol oynayan, Yeşilçam’ın yıldız isimleri Kemal Sunal ve Kadir İnanır neden aynı filmde rol almadılar, Kemal Sunal ve Kadir İnanır küs mü? Vay bee.. Meğerse sebebi…

Tüm gerçekler haberimizin detayında… Bir döneme damga vuran Yeşilçam yıldızları, yüzlerce filmde oynamasına rağmen aynı projede yer almadıkları da oldu. Bunların en dikkat çekeni ise Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın. Yeşilçam efsaneleri, film sözleşmelerine imza atarken afişlerde adının ilk sırada yazılmasını şart olarak koyarlardı. Bu o döneme damga v-uran birçok isim için ilginç ama olmazsa olmaz bir koşuldu. Durum böyleyken Yeşilçam’ın büyük starlarını bu filmlerde yan yana getirmek oldukça zor bir durum haline geliyordu.

Cüneyt Arkın ve Kemal Sunal neden aynı projelerde yer almadı? Hepimizin içinde derin yerler kaplayan Yeşilçam filmlerinin unutulmaz yıldızları onlar. Kimi kurallarıyla, kimi yakışıklılığıyla kim de karizmasıyla gönüllerde taht kuran oyuncuların bazıları yüzlerce film çevirmesine rağmen hiç aynı filmde yer almamışlardır. Onlar Türk sinemasının efsane isimleri… Cüneyt Arkın, Kemal Sunal, Kadir İnanır, Kartal Tibet, Ediz Hun, Ayhan Işık, Yılmaz Güney gibi Yeşilçam efsaneleri aynı filmlerde görmek pek mümkün olmadı. Nedenini hiç merak ettiniz mi?

Ayrı ayrı her birinin filmlerini bıkmadan usanmadan aşkla izlesek de gönül Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın’ı aynı filmde de görmek isterdi doğrusu. Oyunculukları kadar karakterleri ile de bir döneme da-mga vu-ran Yeşilçam’ın efsane isimleri arasında sıkı bir rekabet vardı. Bunu magazin basını aracılığıyla pek dillendirmeseler de imza attıkları sözleşmelerde fazlasıyla ortaya koydular.

Yeşilçam efsaneleri, film sözleşmelerine imza atarken afişlerde adının ilk sırada yazılmasını şart koşardı. Bu o döneme damga v-uran birçok isim için ilginç ama olmazsa olmaz bir koşuldu. Ayrı ayrı her birinin filmlerini bıkmadan usanmadan aşkla izlesek de gönül bu yıldızları aynı bir filmde de görmek isterdi doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.