seher

Magazin

Halk müziği sanatçısı Seher Dilovan’ın oğlu Alan Dere’nin annesi gibi müzisyen olduğunu duyanlar şaşırıyor.

Seher Dilovan’ın gözlerden uzak büyüttüğü oğlu Alan Dere, sosyal medyada ilgi odağı oldu. Seher Dilovan’ın oğlu Alan Dere, annesine olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

Seher Dilovan’ın oğlu Alan Dere kimdir, nereli, kaç yaşında, babası kim? Annesinin izinde.Uzun zaman sonra televizyon ekranlarına konuk olan Türk halk müziği şarkıcısı Seher Dilovan, 2001 doğumlu oğlu Alan Dere ile şarkılara söyleyerek izleyenlere keyifli anlar yaşattı. İşte, Alan Dere biyografisi…

Gözlerden uzak bir hayat süren Seher Dilovan, yaşantısına dair detaylar paylaşırken, Alan Dere’nin annesine olan benzerliği dikkat çekti. ALAN DERE’NİN HAYAT HİKAYESİ 2001 yılında İsviçre’nin La Chaux-de-Fonds kentinde dünyaya geldi. 6 yaşına kadar İsviçre’de yaşayan Alan Dere, küçük yaşta ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşti. Hayatını hem İsviçre’de, hem de Türkiye’de sürdürüyor.

Cenevre Catalyse Müzik Okulu’nda eğitim aldı. 10 yaşında Türkçe, İngilizce ve Fransızca şarkılar okumaya başlayan Alan Dere, başta Cenevre Festivali olmak üzere birçok organizasyonda sahne aldı. ‘Tadım Tuzum’ adlı single şarkısıyla ilk kez müzikseverlerin karşısına çıktı.
Alan Dere verdiği bir röportajda, “Anneme insanların duyduğu saygıyı ben kendi mirasım olarak görüyorum. Bu mirası kendim görmek ve yaşamak istiyorum.

Annemin ve benim ulaştığımız kitleler farklı” dedi. ÖZEL YAŞAMI 2001 doğumlu olan Alan Dere, 2021 yılı itibarıyla 20 yaşındadır ve bekardır.

Alan Dere’nin babası ve Seher Dilovan’ın eşi Hasan Dere’dir. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @alandereofficial, Twitter’da @IamAlanDere kullanıcı adıyla yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.