selen

Magazin

Camdaki Kız’ın Selen’in eşi bakın kim çıktı! O da çok ünlü
Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisinin sevilen karakteri Selen’e hayat veren Selma Ergeç, özel hayatını herkesden uzak yaşıyor.

Tıp eğitimini yarıda bırakan ünlü oyuncu gerçek hayattaki yazar Erdal Öz’ün oğlu ve Can Yayınları’nın sahibi Can Öz ile evli. Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya’nın Hamm şehrinde dünyaya geldi. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşiredir.

Oyunculuk için tıp fakültesini bıraktı
Yurt dışında tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye’ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken oyuncu arandığını öğrendiği için tıp fakültesinden ayrıldı.

Tescilli profesyonel model
Best Model of Turkey adlı yarışmada da derecesi olan tescilli profesyonel modeldir. Emre Altuğ’un Gidecek Yerim mi Var şarkısının video klibinde oynadı. Selma Ergeç, oyunculuğa Böyle mi Olacaktı ile başladı, ardından Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. “Asi” dizisinde “Defne” karakterini canlandırdı. “Sis ve Gece” filminde Uğur Polat’la, “Ses” filminde ise Mehmet Günsür ile başrolü paylaştı. Halide Edib Adıvar’ın bir romanından uyarlanan “Kalp Ağrısı” adlı dizide “Azize” karakterini, “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide de üç sezon boyunca Hatice Sultan’ı canlandırdı. Oyuncu 1,78 boyundadır.
Eşi de en az kendisi kadar ünlü

Başarılı kariyeri ile dikkat çeken Selma Ergeç, özel hayatını gözler önünde yaşamayı tercih etmiyor. Yazar Erdal Öz’ün oğlu ve Can Yayınları’nın sahibi Can Öz ile mutlu bir evliliği olan Ergeç’in, bir de Yasmin Öz adında kızı bulunmakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.