Sesini Kaybetti

Magazin

Seni Sevmeyen O-lsün şarkısıyla bilinen Tüdanya, gırtlak k-nserine y-akalanınca sesini kaybetti. Bir döneme d-amga v-uran Seni Sevmeyen O-lsün şarkısıyla gönüllerde taht kuran arabesk müziğinin sevilen ismi Tüdanya’dan ü-zücü haber geldi. Gırtlak k-nserine y-akalanan ünlü sanatçı, sesini k-aybetti.

Onur Akay, arabesk müziğin sevilen ismi Tüdanya ile ilgili ü-zücü haberler verdi. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, arabesk müziğine bir dönem d-amga v-uran ünlü şarkıcı Tüdanya’nın gırtlak k-nseri olduğunu ve gırtlağının alındığını duyurdu. Ünlü şarkıcı Tüdanya, maalesef gırtlak k-nserine y-akalandı. Gırtlağı alındı ve tek geçim kaynağı olan sesini k-aybetti.

“Tek Geçim Kaynağı Olan Sesini K-aybetti” Yazısında, Tüdanya’nın artık konuşamadığını ve sesini kaybettiğini de açıklayan Onur Akay, sanat camiasına seslenerek Tüdanya için yardım çağrısında bulundu.

Akay, “Bir döneme milyonlarca satan albümleri ve sahne programları ile d-amga v-uran arabesk şarkıcısı Tüdanya, maalesef gırtlak k-nseri oldu ve gırtlağı alındı. 5 aydır Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yatan Tüdanya, artık konuşamıyor ve maalesef tek geçim kaynağı olan sesini de kaybetti.”

“Bir şarkıcının y-aşayacağı en a-cı olayı y-aşayan Tüdanya, bu durumunu herkesten saklıyor, maddi zorluklar içinde ve ağır psikolojik ilaçlar kullanıyor. Ona mutlaka yardım eli uzatılması, sanatçı dostlarının yardım konseri düzenleyerek onun için sahneye çıkması ve Tüdanya’ya a-cil moral verilmesi gerekiyor. Allah yardımcısı olsun, şifa versin inşallah.” i-fadelerini kullandı.

Geçen yıl kalp k-rizi geçiren arabesk müziğinin sevilen ismi Tüdanya, bir süredir gırtlak kanseri ile mücadele ediyor. Yaklaşık beş aydır hastanede tedavi gören Tüdanya’dan üzücü haber geldi. Gırtlağı alınan 60 yaşındaki ünlü sanatçının sesini de kaybettiği belirtildi.

TÜDANYA KİMDİR?
Asıl adı Hatice Döngü olan ve 1961 yılında İzmir Bergama’da dünyaya gelen arabesk şarkıcısı Tüdanya, Türk sanat müziği söyleyerek müzik hayatına başlamıştı. Daha sonra arabesk okumaya başlayan Tüdanya’nın, 1983 yılında piyasaya çıkan “Sıra Sıra Dağlar” albümü 700 bin satmıştı. 1986’da piyasaya çıkan 3. albümü “Seni Sevmeyen O-lsün” ise 2 milyon satarak rekor kırmıştı. Çok sayıda albüm çıkaran Tüdanya, İzmir Fuarı’nda 11 yıl aralıksız sahneye çıkmış ve şarkılı filmler döneminde Münir Özkul, Salih Kırmızı ve Murat Soydan ile sinema filmlerinde de rol almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.