Seyhan Soylu

Gündem

Şarkıcı İzzet Yıldızhan bir televizyon programında kendisine h-akaret içerikli sözler söylediği gerekçesiyle, Seyhan Soylu’dan ş-ikayetçi oldu.

Soylu savcılıktaki ifadesinde, “İzzet Yıldızhan’la aşk yaşadığıma dair açıklamalarım kesinlikle h-akaret suçuna girmez” dedi.

Şarkıcı İzzet Yıldızhan, “Sisi” lakaplı Seyhan Soylu’dan katıldığı bir televizyon programında kendisine h-akaret içerikli sözler söylediği i-ddiasıyla ş-ikayetçi oldu. Seyhan Soylu ş-üpheli sıfatıyla Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nda savcıya ifade verdi. Seyhan Soylu’nun savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek, “Magazin programında söylediğim sözler maksadını aşan sözler değildir. İzzet Bey 30 yıl önce yaşamış olduğumuz aşkla ilgili halen beni unutamamış olacak ki, konuyu başka bir noktaya getirmiş. Biz İzzet Bey’le büyük bir aşk yaşadık. O dönem İzzet hakkında öğrendiklerimden dolayı ayrılmak zorunda kaldık.

Programda şarkıcı Gülşen’i ağır ithamlarla eleştiren İzzet Yıldızhan’ı hiciv sanatı ile ironik bir şekilde eleştirdim. Asla h-akaret etmedim. Ona ne kadar kızsam da o geçmişte sevdiğim bir adamdı. Fakat hiçbir suçum olmadan şahsıma açılan bu davanın i-lişkimizin ortaya çıkmasından mütevellittir. İzzet Yıldızhan’la aşk yaşadığıma dair açıklamalarım kesinlikle h-akaret suçuna girmez. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum, suçsuzum” dediği öğrenildi.

“ÜNLÜ OLDUĞUM YILLARDA YAŞAMIŞ OLDUĞUMUZ BİR İ-LİŞKİYDİ”

Savcılıkta ifade verdikten sonra Seyhan Soylu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında İzzet Yıldızhan’a hakaret etmediğini söyleyerek, “Bundan yıllar önce yaşamış olduğumuz bir i-lişkiyle ilgili Bahar Candan programda, ‘Anneciğim, aranızda bir i-lişki var mı? Böyle bir şey duydum’ diye sordu. Bende hiç yalan konuşmadığım için, ısrar edince mecburen söyledim. Tabi ki yaşamış olduğumuz i-lişkiyi, amacımız deşifre etmek değildi.

Ayrıca o tarihte İzzet Yıldızhan şöhreti olmayan, gece kulüplerinde, pavyonlarda sahne alan bir adamken, benim de çok ünlü olmuş olduğum yıllarda yaşamış olduğumuz bir il-işkiydi.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.