şimdi oldu

Gündem

Az önce çok büyük bir dep-rem oldu Vatandaşlar korku ile sokağa fırladı Şi-d-d-eti yüksek olması nedeniyle çevre birçok il sallandı. Açıklamalar peş peşe geldi.

Malatya’nın Pütürge ilçesinde meydana gelen depremin 5.2 şi-d-de-tinde olduğu açıklandı. Sarsıntı; Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa’nın bazı kesimlerinden de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamada, “Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 17.02’de 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. AFAD daha sonra yapılan açıklama, “Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir.” denildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Malatya’nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğünde deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi incelemelerini yapmak üzere bölgeye sevk ettik. Süreci yakından takip ediyoruz. Malatya’mıza ve ülkemize geçmiş olsun.” dedi.

“CAN KAYBI VEYA YARALANMA VAKASINA HENÜZ RASTLANMADI “Malatya Valisi Aydın Baruş da deprem sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Sahada araştırma devam ediyor. Can kaybı veya yaralanma vakasına henüz rastlanmadı” diye konuştu. “ŞU ANA KADAR OLUMSUZ BİR DURUM YOK “Pütürge Belediye Belediye Başkanı Mikail Sülük, depremle ilgili şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durumun olmadığını belirtti. Başkan Sülük, “Araştırmalarımız devam ediyor” dedi. KANDİLLİ DEPREMİN DERİNLİĞİNİ 5 KM OLARAK ÖLÇTÜ Kandilli Rasathanesi’nin açıkladığı veriye göre; Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 17.02’de 5.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Kandilli depremin derinliğini 5 kilometre olarak ölçtü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.