son durumu

Gündem

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra 7 kilometre uzakta bir dağ başında c-ansız b-ede-ni bulunan yörük kızı Müslüme Yağal’ın ölü-müyle ilgi-l-i eski emniyet müdürü Feramuz Erdin’de-n ş-ok açıklamalar geldi.
Dedeyi cezaevinde yattığı yatakta…

Üstün, küçük kızın ce-nazesinin bulunduğu yere dedesi tarafından traktörle götürülüp bırakıldığını ve bunu göre-nlerin olduğunu iddia etti.
Sabah gazet-esinde-n Sema Alim Dalgıç’ın hab-erine göre, Müslüme’nin cesedinde-n Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarke-n babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme’nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Aile-nin arama kurtarma ekiplerini t-ers yöne yönle-ndirdiği iddia edi-l-irke-n, anne Selvi Yağal’ın duyarsız açıklamaları dikkat çekmişti. Müslüme’nin ailesinin, küçük kızın kaybolduğu bölge-nin doğusunu arattığı, Müslüme’nin cesedinin ise güney batıda bulunduğu iddia edildi.
Traktörle götürmüş, çocukları t-ehdit etmiş

Odatv’ye yonuşan Feramüz Erdin, “Müslüme’nin oraya dedesi Hasan Yağal tarafından traktörle götürülüp bırakıldığını göre-n çocuklar olduğu ortaya çıktı. Bu şahıslar ifade verdi ve dede-nin “birisine söylerse-niz sizi öldürürüm’ diye ke-ndilerini ö-l-ümle t-ehdit ettiğini anlattılar” iddiasında bulundu.
Yörük kızı Müslüme’nin kaybolduktan 4-5 gün boyunc-a sağ olduğunu iddia ede-n Feramüz Erdin, “Normal o-t-opsi sonucunu b-eklemek lazım ama 4 veya 5 gün hayattaymış. Ön o-t-opsi raporuna göre ceset 5-6 günlükmüş” dedi.

Bu akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından dede ile paylaşımlar gelmeye başladı. İddialara göre Dede Hasan Yagal yattığı koğuşta üç kişi tarafından saldırıya uğradı ve hastanede t-edavi altına alındığı yönündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.