su istemek için gelmişti

Gündem

Afyonkarahisar’da evinde b-ğazı k-sil-miş halde bulunan kadının k-til z-a-nlılarının oğlunun arkadaşları olduğu ortaya çıkarken, talihsiz kadının maket bıçağı ile ö-ld-ür-üldüğü tespit edildi.

Yapanların kumar sitelerine olan borçlarını ödemek için su isteme bahanesi ile kadının evine girdikleri ve 15 bin TL ile bir çeyrek altını aldıktan sonra kadının b-ğaz-ını kes-tikleri belirtildi. 25 Ocak günü Bayat ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde edinilen bilgilere göre, 58 yaşındaki Hacer Evlice, evinde bo-ğazı k-sil-miş vaziyette bulundu. Polis ekiplerinin ilk incelemelerinde kadının bo-ğazının k-sil-diği ve evinin dağıtıldığı tespit edildi. Olayın ardından soruşturma kapsamında kadının oğlu A.E. ile kayınbiraderi B.E. tutuklandı.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı C-n-ayet Büro Amirliği ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yaklaşık 470 saatlik kamera görüntülerini izleyen p-olis ekipleri ardından Fatih A. (32), Emre K. (31) ve Muhammet Ç. (33) isimli şahısları gözaltına aldı. Cinayet gecesini anlatan şüpheliler olayın 13 Ocak akşamı saat 17.30’da gerçekleştiğini itiraf etti.

Oğlunun arkadaşları tarafından maket bı-ça-ğ-ıyla ö-ld-ü-rüldü BİRİ GÖZCÜLÜK YAPTI, BİRİ C-NA-YETİ İŞLEDİ
Şü-pheliler ifadelerinde her şeyi it-iraf ederken, şüphelilerden Fatih A.’nın su isteme bahanesi ile kadın tek olduğu sırada eve girdiğini ve Evlice’nin boğazını maket b-ça-ğı ile k-sti-ğini söyledikleri öne sürüldü. Ardından şü-phelilerin evde bulunan 15 bin TL ve 1 adet çeyrek altını alarak kaçtıkları kaydedildi. Olayda Emre K.’nin gözcülük yaptığı, Muhammet Ç.’nin ise kadının boğazının kesilerek ö-ldü-rü-lmesi sonrası evde parayı arayarak bulma aşamasında Fatih A.’ya yardım ettiği belirtildi.

Z-NLIL-ARIN YAKINLARI GAZETECİLERE S-ALDIRDI
Öte yandan, alınan bilgilerde şahısların k-umar borcu nedeniyle tefeciden borç aldıkları ancak bu borcu ödeyemeyince parası olduğunu düşündükleri Evlice’nin evine girerek kadını ö-ld-ü-dükten sonra para ve altını aldıkları öğrenildi. Şü-pheliler işlemlerinin ardından polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri altında İscehisar Adliyesine sevk edildi. Şahısların adliyeye çıkışları esnasında yakınları ise gazetecilere sa-ldırdı. Yakınlarının görüntülenmesini istemeyen yakınları gazetecilere tepki gösterirken, p-lis müdahale ederek basın mensuplarının güvenliğini sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.