sultanın yeni hali

Magazin

Yeşilçam’ın usta sanatçısı Türkay Şoray da estetik yaptıranlar kervanına katıldı.

Yüzüne Fransız askısı yaptıran ve fazla kilolarından kurtulan Şoray, adeta bir deri bir kemik kaldı.76 yaşındaki efsane oyuncu Türkan Şoray, 20 kilo vererek fazlalıklarından kurtuldu. Zayıfladıktan sonra bir de e-s-tetik o–erasyon geçiren sanatçının son hali ortaya çıktı.

BAMBAŞKA BİRİNE DÖNDÜ
Katıldığı bir davette görüntülenen sanatçının zayıflığının yanı sıra yüzüne yaptırdığı Fransız askısı o-p-erasyonu dikkat çekti. Kilolarını verdikten sonra bambaşka birine dönüşen Şoray’ı gören hayranları “Bir deri bir kemik kalmışsın” yorumunda bulundu.

İşte Türkan Şoray’ın son hali:

Türkan Şoray kimdir?

Sinema oyuncusu, yönetmen ayrıca senaryo yazarı. 25 Haziran 1945, Fatih / İstanbul doğumludur. Babası Halit Şoray Devlet Demiryolları’nda memur, annesi ev hanımıydı. Şarkıcı ve sinema oyuncusu Nazan Şoray’ın ablasıdır.

Sinema oyuncusu olan ev sahipleri Emel Yıldız’la birlikte gittiği film setinde. Türker İnanoğlu’nun dikkatini çekti ve İnanoğlu “Köyde Bir K-ız Sevdim” filminin başrolünü ona verdi. Ardından yeni teklifler aldı. Basının da dikkatini çekti ve “Sinema” dergisine kapak oldu (1961). Ayrıca “Ses”, “Artist”, “Büyük Gazete” gibi magazin dergilerinde de yer aldı.

Türkân Şoray’ın, Türk sinemasının en güzel resim veren oyuncusu oluşu. Tip olarak da Türk k-adınını yansıtması, halkın içinden gelmesi, zor koşullarda büyümüş olması onu halka daha yakınlaştırdı. Türk sinemasında hiçbir k-adın oyuncu onun gibi çevresinde yaygın bir etkinliğe sahip olmamıştır. Bu özellikleriyle sinemamızda farklı bir yer açtı kendine ve öteki k-adın sanatçılara da örnek oluşturdu. Sinemada en yüksek fiyata sahip oluşu. En çok aşık olunan k-adın oluşu. Ayrıca kendisine özgü yasaklar koyuşu. Her rolün altından başarıyla kalkması ayrıca farklı güzelliği. Bir “Sultan”, bir efsane oluşuyla ve diğer yönleriyle sinemadaki yerini de pekiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.