süper besin

Sağlık

Beslenmemizin sağlığımız açısından önemini hepimiz biliyoruz. Beslenme programımıza dahil ettiğimiz besinlerin önemini de tabi ki… Sizlerle paylaşacağımız bu besin maddesi Hindistan yöresine has olan bael meyvesi.

Bael meyvesi aynı zamanda ahşap elma olarak da bilinir. Hindistan’da yaşayan insanoğlu için mübarek olduğu da düşünülür. Bael Bael meyvesinin faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin.

He-mo-roid, ishal, vitiligo ve ko-lera tedavisinde kullanılabilir Bael meyvesinin kurutulmuş tozunun kr-onik i-shal rahatsızlığının tedavisinde kullanması önerilmektedir. Bael2 Bael meyvesi daha olgunlaşmamışken özünü kullanabilirsiniz. Olgunlaşmamış bu meyvenin özünü ise vitiligo ve he-mo-roid tedavisinde kullanabilirsiniz. Bu hastalıkların haricinde göz ve kulak bozuklukları, anemi rahatsızlığı için de kullanabilirsiniz.

M-ide ülserinin etkilerini azaltır Gastrik ülserin etkilerinin azaltılmasına yarar sağlayan ant-ioksidanlar açısından zengin olan bael meyvesi; midenin asidik seviyesinin dengelenmesini sağlar. Bael4 Kolesterolü dengeler Kandaki kolesterol seviyesinin test edilmesi için bael yaprağının özü kullanılabilir. So-lunum problemlerini çözer Bael hasım, soğuk algınlığı yahut astım benzer biçimde problemlerinin tedavisi için kullanılabilir. Bael yağını başınıza uygularsanız soğuğa karşı hassasiyetinize iyi gelir. bael5 Ka-bızlığı önler

Ka-bızlığa karşı kullanılan organik bir ilaçtır.
Bael7 Diyabeti kontrol eder K-a-n şekerinin seviyesinin kontrolü için lüzumlu laksatifler bakımından varlıklı olan bael, diyabet hastalarının kullanımına uygundur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.