tekrar geliyor

Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre özellikle İstanbul’da aralıksız devam eden sağanak yağış akşam saatlerinde etkisini kaybediyor.

Hafta sonu yer yer güneşli bir hava hakim olacak. Öte yandan Mart ayı ile birlikte soğuk ve kar yağışının yeniden geleceği konuşuluyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre bugün birçok kentte sağanak yağış ve kar yağışı görülecek. Eskişehir, Çankırı, Sivas, Konya’da kar beklenirken İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik de kuvvetli sağanak etkili olacak.

İstanbul da yeniden kar bekleniyor mu? Uzmanlar Mart ayının sanıldığından soğuk geçeceğini bildirdi. Prof. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sağanak yağışın bugün akşam saatlerinde İstanbul’u terk edeceğini bildirdi. Hava tahminleri ile bilinen Hava Forum sitesinde yer alan bilgiye göre ise kar yeniden geliyor. Yapılan paylaşımda şöyle denildi:

Pazartesi günü Avrupa ve Balkanlar üzerinden bir bir soğuk hava geliyor.

Trakya kesimlerinde kar yağışı bekliyoruz. Hava epey soğuyacak. İstanbul’da salı, çarşamba yükseklerde kar ihtimali var. Ankara’da 1 Mart gecesinden itibaren kar ihtimali var. Mart ilk 10 gün kış var. Öte yandan Meteoroloji’nin sitesinde yer alan bilgiye göre sağanak yağış beklenen iller şöyle Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik çevreleri, Bursa’nın doğusu ile Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu. Eskişehir, Çankırı, Sivas, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri’de ise kar bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.