türkiye üzgün

Gündem Magazin

Yarış atlarına olan sevdasıyla da bilinen 80’li yılların başarılı sanatçılarından Faruk Tınaz’dan acı haber geldi. Tınaz 65 yaşında hayata veda etti. Usta sanatçının vefat haberini yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Jokey Kulübü tarafından paylaşıldı. İşte detaylar…

Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi, ünlü at sahibi ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Faruk Tınaz hayata veda etti. Türkiye Jokey Kulübü resmi Instagram hesabından a-cı haberi paylaşarak usta sanatçının vefat ettiğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ”Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Tınaz’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınlarına ve atçılık camiamıza başsağlığı dileriz. C-e-naze bilgileri netleştiğinde buradan paylaşılacaktır.”

TRT Radyo ile kariyerine başlayan, 80’li yılların başarılı sanatçıları arasında gösterilen Tınaz son olarak aylar önce İbo Show’a konuk olmuştu. Son albümünü 2012’de sevenleriyle buluşturan Tınaz, uzun yıllardır Tekirdağ’daki çiftliğinde at yetiştiriciliği yapıyordu.

FARUK TINAZ KİMDİR?
Faruk Tınaz, 6 Haziran 1956 tarihinde dünyaya geldi. Sekiz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak Adana’da dünyaya geldi. Annesi mevlüthandır. Mustafa Erses, Ümit Tokcan ve Nevzat Sümer’den müzik dersi aldı.1980 yılında TRT’nin Radyo Özel Eğlence sınavını kazanarak TRT’de çalışmaya başladı.

Ankara’da başladığı sahne hayatına istanbul’da devam etti. 1973’te Kamil Sönmez ve Osman Yağmurdereli ile Şişli’de tek odalı bir evde yaşamaya başladı. Daha sonra aralarına Asım Ekren katıldı. 2010 yılında Yeniköy’deki villasında darp edilmesiyle adı duyuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.