Ünlü İsim

Gündem

Dünyaca ünlü ABD’li rock grubu Foo Fighters’ın davulcusu ve vokalisti. Taylor Hawkins’in yaşamını yitirdiği duyurulmuştur.

28 yıldır birlikte olan grubun 25 yılında yer alan Hawkins. Nirvana’nın eski davulcusu Dave Grohl’un kurduğu. Foo Fighters’ın en dikkat çeken figürlerinden biridir.
50 yaşındaki sanatçının o-lüm nedeni açıklanmazken, o-lümün “t-rajik ve zamansız bir kayıp” olduğu belirtilmiştir.
O-lüm haberini alan Kolombiyalı hayranları. Hawkins’in kaldığı otelin önünde beklediler.

Grubun Güney Amerika’da turnede olduğu ve pazar günü Arjantin’deki San Isidro’da sahneye çıktığı ve Cuma gecesi de Kolombiya’da sahneye almasının planlandığı belirtilmiştir.

Foo Fighters’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada: “Müzikal ruhu ve bulaşıcı gülümsemesini sonsuza dek bizimle yaşayacak” denilmiştir. Hawkins’in Kolombiya’da kaldığı otel odasında o-lü bulunduğu belirtildi. Hawkins’in o-lüm nedeni açıklanmamıştır.

Twitter üzerinden paylaşılan açıklamada: “Kalbimiz eşi, çocukları ve ailesiyle ve bu tahmin bile edilemez zor zamanlarda ailesinin mahremiyete önem vermenizi rica ediyoruz” ifadesi kullanıldı.
Foo Fighters’ın kurucusu Dave Grohl ise kariyerinde ikinci kez bir müzik grubundaki arkadaşının kaybını yaşadı.

Grohl, 1994’te in-t-har eden Kurt Cobain ile birlikte Nirvana’da görev almıştır.
Çarşamba günü çekilen bu fotoğrafın. Taylor Hawkins’in son fotoğrafı olduğu düşünülmektedir. Fotoğrafta Hawkins. Grup üyesi Pat Smear ve grup ile çalışan Samantha Sidley ile görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.