ünlü komedyen

Gündem

1970’lerin popüler sitcom’u ile gönülleri fethetmişti! 1970’lerin popüler sitcom’u ile gönülleri fethetmişti! Ünlü oyuncu Jack Smethurst’tan k-a-hreden haber

İngiltere’de 70’lerin popüler sitcom’u Love Thy Neighbour’la gönülleri fetheden ünlü oyuncu Jack Smethurst, 89 yaşında hayatını kaybetti. Manchester doğumlu ünlü İngiliz oyuncu Jack Smethurst hayata gözlerini yumdu.

70’li yıllarda İngiltere’de oldukça popüler olan sitcom Love Thy Neighbour’la kendini kanıtlayan başarılı oyuncu 89 yaşındaydı.Smethurst, dizisinde işçi Eddie Booth karakterini canlandırmış, bıyığıyla akıllara kazınmıştı.

Ünlü oyuncun yer aldığı diğer yapımlar arasında Heartbeat, Coronation Street, For The Love of Ada, Carry on Sergeant sayılabilir.

Sinemada da boy gösteren Smethurst, The Rag Trade, Dinnerladies, Here’s Harry, Watch Your Stern ve Doctor At Large gibi yapımlarda oynamıştı.

İngiliz Hava Kuvvetleri’ndeki görevini tamamladıktan sonra oyunculuğa başlayan Smethurst, Londra Drama Okulu’ndan mezun olmuştu. Barbara Nicholls ile evli olan oyuncunun 4 çocuğu bulunuyordu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.