ünlü manken milyonlar kazanıyordu

Magazin

Her adımında milyonlar kazanıyordu: Ünlü modelin son hali… Son beş yıldır kariyerini de bir yana bırakarak ters giden estetik o-perasyonun izlerini silmeye çalışan bir dönemin ünlü modeli, sözünü tuttu ve gerçekten de saklanmayı bir yana bıraktı. Yakın zamana kadar sokakta tanıdığı birileriyle karşılaşmaktan k-orktuğunu i-ti-raf eden model, daha geçen hafta bir dergiye röportaj verip başına gelenleri anlatmış ve “artık saklanma zamanı bitti” diye konuşmuştu.

BAŞINA GELENLERİ ANLATMAYA KARAR VERDİ
Bu ünlü model, 1980 ve 90’larda moda dünyasına damgasını vuran Linda Evangelista’dan başkası değil. Bugün 56 yaşında olan Linda Evangelista, 2016 yılında geçirdiği Yağ Dondurma o-pe-rasyonu sonrası hiç beklemediği bazı yan etkilerle karşılaşmış ve vücudu bir daha düzeltilmesi mümkün olmayan bir şekilde deforme olmuştu. Evangelista, kısa bir süre önce People dergisine bir röportaj verip artık saklanmak yerine başına gelenleri açık açık paylaşmaya karar verdiğini i-ti-raf etmişti. Görünüşe göre de sözünü tuttu.

NE MASKE NE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ
Son beş yıldır mümkün olduğunca insan içine çıkmayan bir çocuk annesi Linda Evangelista, önceki gün New York’ta çıktığı alışverişte görüntülendi. Tepeden tırnağa siyahlar giyen Evangelista, alışveriş ederken, Koronav-irüs önlemi olarak taktığı maskeyi de çıkardı. Bu kez gözünde eskiden olduğu gibi tanınmamak için taktığı güneş gözlükleri de yoktu. Saçlarını basit bir topuz yapan Linda Evangelista, sadece görüşünü düzelten, günlük hayatında kullandığı gözlükleri taktı.

SOPHIA LOREN’E BENZETİLİYORDU
Kariyerinin en parlak döneminde, sinemanın gelmiş geçmiş en güzel yıldızlarından biri olan Sophia Loren’e benzetilen Linda Evangelista, formunu ve genç görünümünü korumak amacıyla yaptırdığı yağ dondurma operasyonu sonrasında tam tersine şişmanlamış, tüm vücudunda yumrular oluşmuş ve yüzü de eskisinden çok farklı bir hale gelmişti.

2016’dan bu yana kameralardan, objektiflerden ve meraklı gözlerden uzak duran Linda Evangelista, önceki gün ise bunun tam tersine artık saklanmaktan vazgeçtiğini gözler önüne serdi. Evangelista’nın yüzünü saklamamak bir yana makyaj bile yapmadan sokağa çıkmış olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Bu arada görüntülendiğini fark eden Evangelista, bu duruma da tepki vermedi.

Gösteri dünyasında çalışan k-adın ünlüler üzerindeki “genç ve güzel görünme” baskısından en çok etkilenen kişilerden biri top model Linda Evangelista bu zorlu deneyimi yaşayan kişi. 1980’lerde ve 90’larda kariyerinin en parlak dönemini yaşayan 56 yaşındaki Evangelista, ters giden ve hayatını zorlaştıran estetik operasyonların ardından, beş yıl boyunca kelimenin tam anlamıyla ortadan kaybolmuştu. Geçen yıl sosyal medyadan yaptığı açıklamanın ardından tekrar sessizliğe gömülen Evangalista “Artık saklanma dönemim bitti” dedi ve People dergisine bir röportaj verdi. Bu arada fiziksel görünüşünün nasıl değiştiğini de verdiği pozlarla gözler önüne serdi.

DÜNYANIN EN ÇOK FOTOĞRAFI ÇEKİLEN İNSANIYDI
Bir dönem “dünyanın en çok fotoğrafı çekilen insanı” unvanını taşıyan Linda Evangelista, vücudundaki yağ hücrelerini dondurmak için geçirdiği ama sonra hayatını zindana çeviren estetik operasyonların ardından yaşadığı fiziksel ve ruhsal acıları anlattı People dergisine. Yağ aldırma yani Liposuction’a alternatif olarak görülen Yağ Dondurma yönteminden sonra Evangelista’nın vücudu geri dönülmez bir biçimde deforme oldu. Ünlü model, çalışamaz hale geldiğini ileri sürerek Estetik Operasyon yapan klinik aleyhine 50 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı.

‘TANIDIĞIM BİRİNE RASTLAYACAĞIM DİYE Ö-DÜM K-OPUYOR’
Linda Evangelista, People dergisine bir yandan ağlayarak şunları söyledi: “Eskiden podyumda olmayı severdim. Ama şimdi tanıdığım biriyle karşılaşmaktan ödüm kopuyor. Artık böyle sürekli saklanarak ve utanarak yaşayamam. Bu acıyla daha fazla yaşayamam. Sonunda konuşmaya hazır hissediyorum kendimi.”

Evangelista, yağ dondurma işleminden sonraki iki- üç ay içinde uyluklarında ve göğüs bölgesinde şişlikler fark etmeye başladığını anlattı. Küçültmek istediği bölgelerin bir anda ve anlaşılmaz şekilde irileşmeye başladığını ekledi. İlerleyen süreçte bu bölgelerin artık hissiz hale geldiğini belirtti ünlü model.

‘AKLIMI YİTİRMİŞ GİBİ HİSSETTİM’
Bu korkunç gelişmenin ardından yaşadıklarını da şöyle anlattı Evangelista: “Sorunu kendim çözmeye çalıştım. Çünkü bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüyordum. Daha fazla Diyet ve daha fazla egzersiz yapmaya başladım. Hiç Yemek yemediğim bir noktaya geldim. Bir süre sonra da aklımı kaybettiğimi düşünmeye başladım.”

Fakat bütün çabalarının sonucunda durumu düzelmeyince bu kez doktora gittiğini anlattı Linda Evangelista. O ziyaretin ardından kendisine “paradoksal yağ hiperplazisi” teşhisi konulduğunu sözlerine ekledi. Doktorunun, kendisine yağ dondurma operasyonu yapan klinikle bağlantı kurduğunu söyledi Evangelista. Klinik de meydana gelen deformasyonları ücretsiz olarak düzeltmeyi teklif etti. Fakat bunun karşılığında Evangelista’dan bir isteği vardı: Gizlilik anlaşması imzalaması.

YAĞ HÜ-CRESİ HİPERLAZİSİ (PARADOKSAL YAĞ HİPERLAZİSİ) NEDİR?
Yağ ve hücre kalıntılarından oluşan cildinizin esnek ve nemli kalmasına yardımcı olan hafif yağlı bir tabaka oluşturur. Yağ hiperplazisi, yağ bezleri sıkışan sebum ile genişlediğinde ortaya çıkar. Bu durum, ciltte, özellikle de yüzde parlak şişlikler oluşturur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.