ünlü sevilen isim

Gündem

K-nser t-edavisi gören modacı Bahar Korçan h-ayatını k-aybetti. Tarkan, Sezen Aksu. Demet Akbağ ve Yonca Evcimik gibi isimleri giydiren 57 yaşındaki moda tasarımcısı Bahar Korçan. K-nser te-davisi gördüğü h-astanede y-aşamını yitirdi.

Yıllık rutin kontrollerinde sorunla karşılaşmayan ancak kontrolün üç ay sonrasında rahatsızlanarak doktora giden Bahar Korçan’a 2017 yılında y-umurtalık k-nseri teşhisi konuldu. Uzun süredir k-nserle m-ücadele eden ünlü moda tasarımcısı Bahar Korçan, İstanbul’da t-edavi gördüğü h-astanede y-aşamını yitirdi.

TARKAN: IŞIKLAR İÇİNDE UYU BAHAR’IM
Korçan’ın o-lüm haberini alan Megastar Tarkan. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda. “Çok özel bir ruhtun. Çok güzel bir kalptin. Nurlar, ışıklar içinde uyu Bahar’ım… Çok ü-zgünüm” i-fadelerini kullandı.

BAHAR KORÇAN KİMDİR?
1964 yılında dünyaya gelen Bahar Korçan. 1992’de İTKİB’in düzenlediği yarışmayı kazanarak ismini duyurdu. Yarışmanın öncesinde yedi yıl Vakko’da çalıştı. 1993 yılında Türkiye’nin ilk moda tasarım ofisini açtı.

1999 yılında İstanbul Moda Günleri’nde En İyi Tasarımcı seçilen Bahar Korçan. O dönemde Modern Dans Topluluğu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin yanı sıra Tarkan, Sezen Aksu, Yonca Evcimik ve Demet Akbağ gibi sanatçıları giydirdi. Moda Tasarımcıları Derneği’nin başkanlığını yapan Korçan. 2018 yılında konsept mağaza Bahar Korçan Stories’i Nişantaşı’nda açtı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.