usta oyuncumuz neler yaşıyormuş

Gündem

Selvi Boylum Al Yazmalım’ filminde c-anlandırdığı ‘Cemşit’ karakteriyle gönüllerde taht kuran Ahmet Mekin. Eşi Kumral Türkan Kurteli’yi 2020’de kaybetmişti.

Zor günler geçiren usta oyuncu, yaşadığı a-cıyı iki yıl sonra ilk kez anlattı. Türk sinemasının emektar oyuncularından, Altın Portakal ödüllü Ahmet Mekin’in k-nser t-edavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı Kumral Şükran Kurteli (82), 3 Şubat 2020’de, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yummuştu. Hastalığı boyunca eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan ve Kurteli’nin v-efatıyla sarsılan 89 yaşındaki Mekin, eşinin v-efatından iki yıl sonra sessizliğini bozdu.

EŞİM GİTTİ VE BEN DAĞILDIM
Oyuncu, “Kendimi hâlâ toparlayamadım. Hayat ve herkes anlamını yitirdi. Belki bu a-cı hafifler sandım ama hiç öyle olmadı. Nefes almak bile zül gelmeye başladı. Zamanın acıları hafiflettiği büyük bir yalanmış. Öyle romantik cümleler kuramamam, biz eşimle bir bütündük. O gitti ve ben dağıldım. Tek dileğim ondan önce O-lmekti ama o da olmadı” ifadelerini kullandı.

CAMDAN ONU GÖRÜYORUM
Sürekli eşinin m-ezarına gidip dertleştiğini anlatan Mekin. “Yaşıyorum ama gelin bana sorun. Sürekli m-ezarına gidiyorum, yine hayatı onunla paylaşmaya devam ediyorum” diye konuştu. Usta oyuncu, “M-ezarlığı evimin yanında, evimize bakıyor. Camdan onu görüyorum. Ona sabahları ‘günaydın’, akşamları ‘iyi geceler’ diyorum. Kimse erkekler ağlamaz demesin, ağlıyorum. Cemşit’ten farkım yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.