usta oyuncumuz

Magazin

Seksenler dizisinin Seyfi’si Kemal Kuruçay hayatını kaybetti Usta oyuncu Kemal Kuruçay geçirdiği k-alp k-rizi sonucu ha-yatını k-aybetti.

Kuruçay’ın TRT’de yayınlanan Seksenler dizisinin setinde kalp krizi geçirdiği tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Usta oyuncu Kemal Kuruçay’ın TRT’nin sevilen dizisi Seksenler setinde kalp krizi geçirdiği ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Başarılı oyuncu Kemal Kuruçay 2014 yılında da k-alp kr-izi geçirmişti.

Daha önce de kalp krizi geçiren Kuruçay geçen mart ayında kendisi gibi kalbine yenilen “Seksenler”deki rol arkadaşı Rasim Öztekin’in ardından “Ah be Fethiciğim” mesajını atmıştı. KEMAL KURUÇAY KİMDİR Kemal Kuruçay, 10 Haziran 1962 tarihinde Ankara’da doğmuştur.

AnkaraMüjdat Gezen sanat merkezi hocalarından ve kurucularındandır. 1989 yılından itibaren 90lı yılların başında TiyatrocuMehmet Karagül ile iyi bir ikili oluşturdular. Kemal Kuruçay, esas 1996 yılında ATV’de yayınlanan “Gurbetçiler ” adlı dizideki Cemil rolü ile tanındı ve sevildi. Daha sonraki yıllarda İnce İnce Yasemince ve Reyting Hamdi isimli komedi dizilerinde oynadı. 2002 yılında TGRT’de yayınlanan Zor Baba isimli dizide Engin Günaydın ile beraber başrolde oynadı.

2010 yılında Yasemince’nin yeni bölümlerinde Faysal karakterini oynamıştır. 2014 yılında Senaryosunu Birol Güven’in kaleme aldığı yönetmeni ise Müfit Can Saçıntı olan “Mandıra Filozofu” adlı sinema filminde; Müfit Can Saçıntı,Rasim Öztekin, Begüm Öner, Ayda Aksel, Eser Eyüboğlu, ve Kemal Kuruçay paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.