uykuda boşluk

İlginç & Yaşam

Uyurken Dü-ştüğünüzü Hissettiyseniz.. Bakın Sebebi Neymiş
Uyurken Birden Boşluğa Düşme Hissi Yaşadıysanız Mutlaka Okuyun..
İşte sebebi bu;

Çoğumuz bir kez bile olsa uyurken birden boşluğa d-üşme hissini yaşamışızdır. Bilim adamları bu durumun neden olduğu araştırdı.

Çoğunlukla uykuya dalmadan hemen önce oluşan bu his, bir çok insanın başına gelen bir durum. Peki, bu durum neden oluyor ?

Yorucu bir günün sonunda gelen uyku esnasında kaslarımızın ani kısa kasılmalar geçirmesi, boşluğa dü-şme hissine sebep oluyor. Çok büyük bir ihtimalle vücudumuzun uykuya fizyolojik olarak hazırlanışı esnasında meydana gelen belirli elektriksel ve ho-rmonal değişimlerin bir sonucu olan bu hissin tam olarak açıklaması ise belirlenebilmiş değil. Kısa ve genel olarak, bu hissin, kaslarımızın ani ve kısa kasılmaları sonucunda ortaya çıktığını da söyleyebilir

Uyurken hepimizin favori yatış po-zisyonları vardır. Peki hangisinin neye iyi geldiğini veya ne derece za-rarlı olduğunu biliyor musunuz? Ortalamayı 8 saat alırsak bir insan ömrünün 3’te 1’ini uyumakla geçiriyor. Bu sebeple uyku gerçekten de çok önemli bir durum.

Bunun tam olarak bir cevabı olmasa da, uyurken alacağınız pozisyonun horlamada, cilt buruşmasında veya a-sit ve reflü azalmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. İnf-ografikte hangi uyku pozisyonunu seçmeniz gerektiğine dair ipuçları bulabilirsiniz.
Bilim adamları insanların uyurken aldıkları po-zisyonların onların karakterini yansıttığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.