uyurken

Sağlık

UYURKEN AĞZINIZDAN GELEN SUYUN ANLAMI BUYMUŞ ..Uyurken ağzınızdan su geldiğini hissettiniz mi? Veya uyandığınızda yastığınızın su içinde kaldığını? Ayrıntılar Haberin Detayındadır… İşte uzmanlara göre uyurken ağzınızdan su gelmesinin nedenleri ve çözüm önerileri…

Uyurken ağzınızdan su gelmesi ağızda kuruluğa neden olmakla birlikte bir çok sağlık sorununun da habercisi olabilir. Genellikle küçük çocuklarda ve bebeklerde görülen bu durumun belli bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her yaştan insanda gece uyurken ağızdan su gelmesi durumu görülebilir.

Her yaştan insanda gece uyurken ağızdan su gelmesi durumu görülebilir. Ağzı açık uyumak ve bu şekilde uyunduğunda ağızdan su gelmesi, yanlış uyku po-zi-syonu, diş problemleri, a-lerji, reflü, parkinson hastalığı, diş çıkarma, i-laçlara ait yan etkiler, si*nir sistemi bozuklukları, ağız anatomisinde problem ve kıl k-urdu gibi etkilerden dolayı ağızdan su gelme durumu yaşanabilir.

Nasıl engellemek gerekir? Ağzınızdan su gelmesinden şikâyetçiyseniz ve bu durum herhangi bir sağlık sorununa işaret etmiyorsa kendi yöntemlerinizle engelleyebilirsiniz. Örneğin yastığınız alçak geliyorsa yüksek bir yastıkla değiştirebilirsiniz. Veya geniz eti veya burunda anatomik bozukluk bulunuyorsa Kulak Burun Boğaz doktoruna gidilerek durum anlatılmalı ve gerekli tedaviye başlanmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.