üzen haber geldi

Gündem Magazin

Kilo vermek isterken sağlığını kaybeden ve Dumping sendromuna yakalanan Seren Serengil tekrar hastaneye kaldırıldı. Serengil’in karaci-ğer ve pankreasının if-las etmek üzere olduğu öğrenildi.

Dumping sendromuyla mücadele veren ve sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle hastaneye yatan Seren Serengil sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Flash TV’de Seren Serengil’in sağlık durumu gündeme geldi.

“O-R-GANLARIM KÖTÜ DURUMDA”
Seren Serengil sağlık durumu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hastaneye yatırılmam ve damardan beslenme sürecimi gözlem altında sürdürmem söylendi. Çünkü ağızdan aldığım ne bir i-laç ne de bir besin emilim olmadığı için artık vücuduma yaramıyor. Or-ga-nlarım kötü durumda. A-m-eliyat olana kadar damardan beslenmeye devam edeceğim. Dün gece nefes alamadım, gece uykumdan uyandım ama bugün daha iyiyim. Dualarınız için teşekkür ederim. Aldığım serum kadar iyi hissettiriyor” dedi.

“DA-MA-RDAN BESLENİYORMUŞ”
Bu açıklamanın ardından Flash Tv’de yer alan Al Sana Haber programında Seren Serengil’in sağlık durumu gündeme geldi. Programda; Seyhan Soylu: “Damardan besleniyormuş yediğini de hazmetmiyormuş” dedi. Mustafa Tohma ise “Pankreas ve karaciğer if-las boyutunda. K-emik erimesi başladı. 4 cm boyu kısaldı.” dedi.

SEREN SERENGİL’İN HASTALIĞI NE?
Seren Serengil, mide küçültme a-meliyatı sonrası damping sendromuna yakalanmıştı. Kar-aciğerini kaybetmek üzere olduğunu söyleyen Serengil Yavaş Yavaş eriyorum. 6 ayda 4.5 cm boyumdan gitmiş. A-meliyat olmazsam 1 yıl içinde resmen yok olacağım. Çok kilolu olmayanlar asla yaptırmasınlar çok kötü bir durum.

DAMPİNG SENDROMU NEDİR?
Gastrektomi sonrasında yani mide küçültme ameliyatlarının sonrasında hastalarda sıklıkla gözlemlenen bir sağlık problemidir. Özofagus c-errahisi geçirmiş olan kişilerde de gözlemlenebilmektedir. Dumping sendromu, tüketilen besinlerin sindirilmeden hızlı bir şekilde ince ba-ğırsağa ulaşması sebebi ile oluşmaktadır. Genel olarak gıdalar tüketildikten yaklaşık 2 ile 3 saat aralığında ince ba-ğırsağa ulaşmaktadır. Dumping Sendromu yaşayan kişilerde bu süreç 10 ile 30 dakika aralığında gerçekleşir ve kişilerde ishal, kramp gibi semptomların oluşmasına sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.