uzun sürecek

Gündem

Son dakika haberi: Hava durumuyla ilgili Meteorolojiden son tahminler geldi. 16 Nisan Cumartesi günüyle ilgili yapılan hava durumu tahminine göre Türkiye geneli yağışlı havanın etkisi altına giriyor.

Yarından itibaren yurdun büyük bölümünde etkili olmaya başlayacak olan sağanak yağış, perşembe gününe kadar etkili olacak. İşte 16 Nisan hava durumuyla ilgili Meteorolojinin son tahminleri…

Son dakika: Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı geldi. Hava durumuyla ilgili yapılan son tahminlere göre Pazar (yarın) gününden itibaren yurdun büyük bölümünde sağanak yağış etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre 16 Nisan bugün; ülkemizin güneydoğusu ile zamanla batı kesimlerinin pa-rçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra A-ğ-rı, Van ve Hakkâri çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

P-US VE SİS OLAYINA DİKKAT!
Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu ile iç kesimlerde pus ve yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek ke-simleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

İÇ KE-SİMLERDE VE KUZEYDE SICAKLIK ARTIYOR Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

YARINDAN İTİBAREN SAĞANAK YAĞIŞ
Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Öte yandan yarından itibaren yurdun büyük bölümü yağışlı havanın etkisine giriyor. Yağışlar perşembe gününe kadar yurdun büyük bölümünde aralıksız devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.